Як тільки в Києві змінюються погодні умови, одразу на вулицях міста збільшується і кількість заторів, і їх протяжність. Не стала винятком і середа 22 листопада
У соцмережах повідомлять, що вранці через снігопад утворилися численні затори. Станом на 11:00 у столиці сталось 13 ДТП, зокрема на Алматинській, перед вулицею Гродненська. Також було ускладнено проїзд у центрі та на основних проспектах.
У Патрульній поліції повідомили про смертельну ДТП на Броварському проспекті, де також було ускладнено рух транспорту. Вранці водійка автомобіля «Смарт», 1992 року народження, не впоралася з керуванням та виїхала на зустрчну смугу, де зіштовхнулася з автомобілем «Форд». Від отриманих травм жінка померла на місці події. Слідчі зʼясовують усі деталі події, інформує відділ комунікації поліції Києва.


Правоохоронці вчергове радять, як безпечно керувати автомобілем під час ускладнення погодних умов. Насамперед, потрібно дотримуватися швидкісного режиму та безпечної дистанції, не здійснювати ризикованих маневрів. Під час поїздок в умовах недостатньої видимості рухатися з увімкненим ближнім світлом фар та протитуманними ліхтарями. Заздалегідь знижувати швидкість перед поворотами й перехрестями, а також світлофорами та нерегульованими пішохідними переходами. Якщо ви потрапили в скрутне становище через негоду — телефонуйте 102/112 (Київ та Київська область).
Тим часом Комунальна корпорація «Київавтодор» оптимістично рапортує: із ночі 22 листопада шляховики забезпечують обробку і очищення вулиць, працюють 297 одиниць техніки, 300 людей залучено до очищення тротуарів та зупинок громадського транспорту.

А ось таке стратегічне підприємство, як «Київпастранс» на своїй сторінці у Фейсбуку зберігає мовчання про підготовку до зимового сезону. Крайня інформація на цьому ресурсі датується ще 29 жовтня, коли «Київпастранс» вітав із Днем автомобіліста і дорожника. Може, гендиректор підприємства Дмитро Левченко вважає, що киян не потрібно інформувати, чи є зміни на маршрутах під час негоди, як це відображається на графіках руху транспорту, скільки додатково автобусів, тролейбусів, трамваїв виведено на столичні вулиці? Про це ані слова. Мовчить і Департамент транспортної інфраструктури КМДА, який очолює Руслан Кандибор (до речі, кияни цікавляться, де зараз, у якій країні перебуває Кандибор).
Про транспорт воліє мовчати й офіційний сайт КМДА, привертаючи нашу увагу до іншого – безпосередніх обов’язків шляховиків. Нас інформують, що для розчищення снігу у дворах та міжквартальних проїздах залучено понад 160 одиниць техніки керуючих компаній, 4 тисячі працівників – на місцях у черговому режимі.

Редакція Kashtan NEWS нагадає, що Київпастранс у першому кварталі 2023-го має 433 тисячі гривень збитків. 3 жовтня Київрада ухвалила рішення про виділення підприємству 616 мільйонів гривень з міського бюджету.
Отже, транспортники одержали з бюджету велику суму коштів, натомість забули про те, що мають звітувати перед громадою, вчасно інформувати про те, як дбають про комфорт пасажирів.
Читайте матеріал: «Імперія» транспорту без прикрас.
Складається враження, що на календарі Київпастрансу ще літній сезон і зима десь далеко. Тому й не бажають звітувати, чи збільшено сьогодні кількість комунального транспорту на вулицях.

А кияни запитують, обурюються. Ось деякі коментарі у соцмережах:
В’ячеслав Скриль: «Чи буде збільшено кількість громадського транспорту, щоб водії з авто в нього пересіли?»
Олександр Стоєцький: «На деяких маршрутах взагалі не видно, що додавали рухомий склад, наприклад, автобус 46-го маршруту у міжпікові години – лише 3 машини, а інтервал – 30 хилин. Плюс ще не всі маршрути відновлено. Наприклад, автобусний маршрут №100 досі не відновлено».
Olga Andriivna: «А який графік у 72-го автобуса? 35-40-45 хвилин інтервал. Яка зручність користування? Розвивайтеся хоч трохи. Три автобуси стоїть на кінцевій зупинці!»
Ольга Устименко: «Складається враження, що на відрізку маршруту проспект Відрадний – метро «Лук’янівська» водії бояться їздити окремо і курсують групками (номери маршрутів 9,14,14к). А потім потрібно чекати близько 15 хвилин. Потім знову три автобуси один за одним. І це в годину пік. Велике прохання переглянути розклад маршрутів».
Київський міський голова Віталій Кличко мав би поцікавитися, коли нарешті закінчиться літо на календарі транспортників.