Головна НовиниСтало відомо, скільки в столиці самотніх людей
У Києві провели опитування, скільки мешкає самотніх.

Стало відомо, скільки в столиці самотніх людей

Фото: Freepik

Автор kashtan NEWS

Фахівці провели опитування

В українській столиці майже кожен п’ятий  мешканець відчуває себе самотнім.

Такі дані соціологічного дослідження наводить КМДА.

«Перше опитування в застосунку Київ Цифровий ми проводили у квітні, а друге — у жовтні. Показник самотності залишається стабільним — 18%. У другому опитуванні взяли участь 26473 респонденти. І за його результатами — майже кожен п’ятий киянин чи киянка відчувають самотність», — повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

За її словами, це дуже тривожний показник. Оскільки самотність — це не просто відсутність близьких людей у житті. Це — деструктивне відчуття порожнечі, яке може призвести до депресії, проблем зі здоров’ям.

За результатами опитування, навесні киянам найбільш допомагали долати стрес робота та побут — 29 відсотків, а також фізична активність — 23 відсотки.  Водночас у жовтні 2023 року динаміка не змінилася — містяни так само знаходять найбільшу розраду в роботі — 25 відсотків.

«Результати опитувань, які ми проводимо, показують, що культура звернення до психологів досі не сформована. Натомість найчастіше кияни обирають для зниження стресу занурення в роботу. Звернення до психологів критично низькі як у квітні, так і в жовтні — 2% та 3% відповідно», — констатувала представниця мерії.

Варто зазначити, що в опитуванні взяло участь майже 27 тисяч містян.

Як повідомлялося, Громадська організація «Пасажири Києва» на своїй Фейсбук-сторінці ініціювала опитування щодо столичних маршруток. У ньому три запитання: заборонити, залишити так як є, реформувати.

Вам також може сподобатися