Захисне приміщення перебуває в аварійному стані
Подільський районний суд Києва ухвалив рішення, яким зобов’язав привести у належний стан і відновити роботу бомбосховища на вулиці Костянтинівська, яке здатне вмістити майже півтисячі людей.
Про це повідомляє прокуратура Києва.
«Суд підтвердив обґрунтованість вимог прокурора до балансоутримувача про необхідність приведення сховища у готовність з метою забезпечення належного захисту життя та здоров’я людей», — ідеться в повідомленні.
Як зазначили в правоохоронному відомстві, з’ясовано, що на балансі одного з товариств перебуває споруда цивільного захисту площею 420 кв м, у якій можуть розміститися 450 людей.
Водночас спільною перевіркою органів прокуратури та ДСНС України встановлено, що приміщення перебуває в аварійному стані та не готове до використання як споруди цивільного захисту.
Проте чинним законодавством на власників, балансоутримувачів та користувачів споруд цивільного захисту покладено обов’язок утримувати їх у готовності до використання.
Загалом, зауважили правоохоронці, упродовж 2022—2023 років органи Київської міської прокуратури подали до судів 35 позовів про зобов’язання балансоутримувачів та власників привести захисні цивільні споруди в стан готовності до використання за призначенням.
Нагадаємо, раніше Київський окружний адмінсуд зобов’язав столичних комунальників привести у належний стан укриття в Шевченківському районі.