Вартість послуг самозваних детективів стартувала від 200 доларів
У Києві викрили «детективне агентство», працівники якого здійснювали незаконне стеження за громадянами.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
«Згідно з матеріалами слідства, учасники «детективного агентства» за грошову винагороду здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом візуального спостереження та слідкування за маршрутами пересування осіб. До переліку послуг агентства також входило надання інформації з державних та правоохоронних баз даних», – ідеться в повідомленні.
Розцінки на послуги «детективів» коливалися від 200 доларів США з надання відомостей з баз даних (АРМОР, РАЦС, НАІС, АРКАН) до 1000 доларів США за послуги з візуального спостереження або складання досьє на людину. Оплата приймалася на банківські картки, оформлені на підставних осіб.

«Крім того, одним із «детективів» на замовлення третіх осіб неодноразово замовлялася інформація, яка перебуває у володіння державного підприємства «Національні інформаційні системи», – зазначили в прокуратурі.
Наразі одному з фігурантів повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 361-2 КК України (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, вчинені за попередньою змовою осіб). Також тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності решти учасників групи.
Особи, які, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно постачали «детективам» інформацію з баз даних, поки що не встановлені, додали у прокуратурі.
Читайте також: У киян вилучили понад 1500 перепусток на пересування під час комендантської години, – КМВА.