Скасовано рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким по суті половина Святошинського району Києва, до якої входить Біличанський ліс, визнавався частиною селища Коцюбинське
Про це повідомляє Рух ЧЕСНО, який був на засідання в апеляційній інстанції.
«Боротьба за ліс триває вже 15 років. Його хоче забудувати команда ексмера Ірпеня Володимира Карплюка. Спершу Коцюбинська рада у 2008 році роздала ділянки своїм депутатам, їхнім родичам та міфічним кооперативам…», — розповіла головна редакторка Руху ЧЕСНО Ірина Федорів.
Однак громадські активісти змогли захистити ліс, який згодом отримав природоохоронний статус національного парку. Тим не менш Київська обласна рада і Бучанська райрада цю зелену зону долучили до складу Коцюбинського.
«Коцюбинська рада не вигадала нічого нового, як посилатися на рішення 1941 року, коли селище перейменували. Але жодної інформації про площу населеного пункту це рішення президії УРСР не містить. Це абсурд. По суті Коцюбинське саме собі намалювало нові межі і не погоджувало його з Києвом, як того вимагають правила добросусідства», — наголошує киянин Олександр Дядюк, який вступив у справу третьою стороною.
На боці Київради виступали прокуратура, Міністерство екології, комунальне підприємство «Святошинське ЛПГ».
Отже, сьогоднішнім судовим рішенням повернуто 3 000 гектарів Біличанського лісу громаді Києва.
Читайте також: як передавали фірмам ділянки в історичній зоні Києва.