У столиці в закритому режимі відбувається позачергова сесія Київської міської ради
Депутати розглядають проєкт рішення «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022 – 2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20 січня 2022 №4175/4216».
У сесійній залі прозвучала інформація, що цьогоріч місто може виділити на потреби наших оборонців 5 мільярдів гривень. Загалом за пів року на їхні потреби спрямовано понад 380 мільйонів гривень. Торік з міського бюджету Київ допоміг підрозділам на суму майже 850 мільйонів гривень.
Зокрема, було профінансовано придбання бронежилетів, шоломів, спецавтомбілів, безпілотників та чимало іншого. Однак, як показує практика, настав час робити це системно, у тісній координації з Міноборони, Генштабом, у співпраці з громадськими антикорупційними організаціями. Очевидно, назріло питання і щодо необхідності законодавчого врегулювання парламентом фінансування війська органами місцевого самоврядування.
Нагадаємо, представники депутатського корпусу, громадські активісти Києва неодноразово критикували міську владу за проведення необґрунтованих ремонтів вулиць та доріг, будівництво розв’язок, проведення дивних тендерних закупівель під час війни.