Наприкінці вересня 1941 року тут були розстріляні десятки тисяч людей
У неділю, 24 вересня, на території Національного історико-мемориального заповідника «Бабин Яр» пройшла щорічна церемонія в пам’ять євреїв, убитих в ході масових розстрілів 1941 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.
У символічній синагозі «Місце для роздумів» у Бабиному Яру відбулася спільна поминальна молитва для представників єврейських організацій та громад Києва, яку провів головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх.
«Восени 1941 року фашисти розстріляли на цьому місці десятки тисяч євреїв. Це сталося напередодні свята Йом Кіпур. У Києві не залишилося жодної єврейської родини, яка б не стала жертвою цієї трагедії. Тому нам так важливо пам’ятати про це ще і тому, що террор, який зараз відбувається на нашій землі, має бути зупинений», – нагадав присутнім Блайх.
29 вересня 1941 року нацисти розстріляли у Бабиному Яру понад 22 тисячі людей. Масові розстріли тривали до середини жовтня: за різними оцінками, на цьому місці було вбито від 70 до 150 тисяч людей, серед яких від 50 до 70 тисяч євреїв, а також радянські військовополонені, діячі Української національної ради, роми, пацієнти психіатричної лікарні.
1 березня 2022 року меморіал «Бабин Яр» постраждав від влучання російської ракети. Внаслідок удару загинуло п’ятеро людей.