Головна БезпекаУ Дарниці міністру Камишіну показали особливі укриття (ФОТО)

У Дарниці міністру Камишіну показали особливі укриття (ФОТО)

Фото Kashtan NEWS

Автор Kashtan News

Школа і медичний центр звітували про виконану роботу на тему безпеки людей

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін підійшов до шкільної дошки і, узявши крейду, написав:  

«Все буде добре! Плюс одне залізне укриття».

Погодьтеся, не часто побачиш урядовця у класі, та ще й біля дошки! Але ж і клас – особливий, і завдання у міністра – державної ваги. І ще й директорка школи Людмила Сидоренко стоїть поруч, хвилюється… За хвильку міністр доброзичливо промовить до Людмили Василівни: «Поставите оцінку?».

Пора відкрити секрет, що відбулося. 

Учора, 13 жовтня, в Дарницькому районі Києва побували з інспекцією керівництво Міністерства стратегічних галузей промисловості, зокрема очільник відомства Олександр Камишін, заступник міністра Тимур Ткаченко, представники ДСНС, Київської міської військової адміністрації. Вони оглянули стан відремонтованих споруд цивільного захисту населення. Адже саме  міністерство уряд зобов’язав не тільки контролювати процес приведення таких об’єктів у належний стан, але й бути координатором цієї справи. Ось вам і завдання державної ваги, про яке згадувалося вище.

Тому один із маршрутів високопосадовців проліг на вулицю Ялтинська, 13, де розташована загальноосвітня школа №127. Вона – дуже поважного віку, є найстарішою в районі, її біографія бере початок з 1936 року.

Здавалося б, яке може бути укриття у подібних будівлях, чиї стіни зберігають ще подих 20-го століття?! Переступивши шкільний поріг, ми, журналісти, були приємно здивовані, як можна велике підвальне приміщення (капітальне!) зробити по суті ще однією… школою. Де є і шкільні дошки, і класи, і все необхідне для занять. А найголовніше – тут не треба боятися за життя дітей, вчителів.

Ось тому міністр Олександр Камишін і вивів на дошці таку оптимістичну фразу. А сховищше він справедливо назвав «залізним укриттям».

Згодом Олександр Миколайович поцікавився:

-Скільки ж учнів буде навчатися у безпечних умовах?

-1186, – відповіла директорка Людмила Сидоренко.

– І всі – в одну зміну? – дещо здивувався міністр.

– Справляємося, – каже Людмила Василівна. 

І всі ми почули від неї що раніше тут, у великій продовгуватій залі, був тир. Торік все докорінно змінилося – розпочався серйозний ремонт. І до 1 вересня 2022 року укриття вже було готове приймати школярів. Сьогодні, щоправда, ще тривають роботи зі встановлення нової вентиляції. Але головне, що місця вистачає для усіх. Зі зручностей – санвузли, умивальники, необхідний запас продуктів. І звичайно, не можна не сказати ще про важливі елементи укриття – патріотичні написи на стінах: виконані з великою любов’ю до своєї країни, з глибокою повагою до захисників, які б’ють рашистів на передовій. І з безмежною вірою у нашу спільну Перемогу!

Але ми знову про буденне, себто про враження від інспектування захисних споруд. 

– Маємо унікальний приклад того, як ефективно залучати кошти з декількох джерел для облаштування хорошого укриття, – говорить Олександр Камишін.

Заступник міністра Тимур Ткаченко додає: 

-Сьогодні ми бачимо позитивний результат дуже важливої конкретної справи, яка увінчалася успіхом завдяки координації зусиль місцевої, регіональної та центральної влади. В даному разі йдеться про залучення коштів міського бюджету, благодійного фонду, власних коштів освітянського закладу. Дуже добре, що ось така синергія діє на повну. 

-Це хороший приклад виконання завдань Президента України – усі запрацювали, щоб якомога швидше та якісно облаштувати укриття, – сказав керівник міністерства. – Ми сьогодні подивилися два таких об’єкти: один – новий, збудований у медмістечку за усіма стандартами, в тому числі з урахуванням безбар’єрності, і другий – переобладнаний, але добротний, безпечний для дітей, який дозволяє школі працювати фактично в одну зміну. Батьки школярів, вчителі можуть бути упевнені, що тут все буде гаразд.

Відповідаючи на запитання журналістів, міністр розповів, що у столиці триває процес приведення об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту у належний стан. У Києві – 4 тисячі 140 таких споруд. Із них 731 укриття до кінця року буде відремонтовано як і годиться – якісно, з урахуванням відповідних вимог.

Дуже важливо, коли на місцях правильно організовують роботу на цьому напрямку, уміють це робити і завжди доводять розпочате до успішного фіналу. Міністр особливо відзначив у цьому плані діяльність Миколи Калашника, тимчасово виконувача обов’язки голови Дарницької райдержадміністрації.

Плюс ще одне укриття. Суперзалізне!

Шляхи інспекторської групи пролягли ще до одного об’єкту, що по Харківському шосе, 121.

Тут, на території медичного містечка, ще за радянських часів було бомбосховище, як його в народі називали. Подібні споруди зазвичай виглядали жахливо, адже доглядали за ними вряди-годи, не піклувалися. Тому й «володарювали» у цих приміщеннях вологість, грибок на стінах, замість підлоги – мул, вода…

Змінилася епоха, новітні часи вимагали змін. І вони настали. Сьогодні колись занедбане укриття не впізнати. На його місці «виросло» своєрідне підземне медичне містечко. А над ним, тобто на поверхні, на певному узвишші зеленіє трава, квітує напис: «Слава Україні!».  Вентиляційні труби нагадують, що тут під землею щось знаходиться.

Відчиняємо масивні двері, сходи донизу. Коридор. Чистота вражає. Все виглядає стильно, сучасно, технологічно. 

Керівник Дарницької РДА Микола Калашник добре знає історію цього укриття:

-Збудували його на місці старого сховища, – коментує Микола Володимирович для видання Kashtan NEWS. – З коштами допоміг міжнародний фонд ЮНІСЕФ. Розрахований об’єкт на 388 осіб. Тут є і операційна, і приміщення для медичної допомоги, і харчоблок, і спальні місця. Щодо класу захисту, то це – другий. Над стелею – півметрової товщини армований бетон, моноліт. А зверху ще й земляний насип двометрової висоти. Тут – хороші системи вентиляції, обігріву, повністю герметичне приміщення. Все передбачено для довготривалого перебування людей. Відрадно, що збудовано також з урахуванням маломобільних груп громадян. Виконано загалом великий об’єм робіт. Ми у районі постійно працюємо над тим, аби подібних споруд ставало все більше.

Ось вам і приклад, гідний для поширення. 

Директор Київського міського медичного центру «Академія здоров’я людини» Ігор Чермак розповів кореспондентові Kashtan NEWS:

– Ми повністю задоволені цим укриттям, адже тут є все необхідне для надання пацієнтам медичної допомоги, загалом для роботи лікарів. Минуло півроку з тих пір, як відчинено цей особливий підземний заклад. Звичайно, ми щось вдосконалюємо, додаємо щось унікальне – самі знаєте, поліпшенню не має меж. Додам ще: у разі повітряної тривоги укриття відчинене і для інших мешканців району.

Інспекторська група на чолі з міністром Камишіним оглянула усі приміщення цього специфічного укриття, особливо цікавилися операційною. Чи є все необхідне, навіть які операції хірурги тут можуть проводити, чи є зручності для медперсоналу, для пацієнтів.  

І вже коли завершувався цей візит, хтось із медиків промовив: «Так хочеться Перемоги!»

Вона буде. Неодмінно! Бо українці – не тільки відважні воїни-лицарі, але й великі працелюби, які душею уболівають за свою справу.

Богдан ТУР

Фото Kashtan NEWS

Вам також може сподобатися