У халепу потрапляють як підлітки, так і зовсім маленькі діти
Цього літа у Києві зафіксовано збільшення кількості дітей, які потерпіли від нещасних випадків.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
«На превеликий жаль, почастішали випадки, коли діти самі собі завдають шкоди. Згідно з даними Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, лише за першу половину липня з неповнолітніми киянами траплялися майже всі з можливих випадків, що потенційно могли коштувати їм життя», – зазначила Гінзбург.
Серед нещасних випадків – серйозні падіння із самокатів та велосипедів, отруєння півторарічного хлопчика агресивним миючим засобом, гостре отруєння дівчинки-підлітка медикаментами, а також інтоксикація невідомими препаратами та алкоголем.
«Стосовно зовсім маленьких дітей: я не стомлююся закликати дорослих бути пильними щосекунди. Відволіклися, щоб увімкнути світло, а дитина вже випала з вікна, потягнула на себе праску, перекинула каструлю з окропом, спробувала на смак відбілювач», – розповіла Валентина Гінзбург.
Департамент охорони здоров’я закликає батьків зберігати в недоступному для маленької дитини місці всі потенційно небезпечні предмети та речовини (аптечка, побутова хімія, тощо). Також потрібно привчити дитину користуватися захисними наколінниками та шоломом під час катання на самокаті, велосипеді, скейті або роликах.
Стосовно старших дітей, то вони теж потребують неабиякої уваги.
«Пильнуйте за віртуальним «життям» підлітків – у такому віці вони дуже легко піддаються психологічному впливу і можуть стати жертвою так званих «кураторів» координованих суїцидальних та інших мережевих груп», – радять у Департаменті.
Нагадаємо, у ДСНС розповіли, скільки надзвичайних ситуацій сталося в Києві за тиждень.
Також стало відомо, який термін ув’язнення отримав киянин, який протягом трьох років гвалтував своїх падчерок.