На сайті Київради з’явилася електронна петиція з пропозицією встановити у столиці монумент Володимиру Мономаху.
«У 2023 році Україна відзначає 970 років із часу народження Володимира Мономаха (1053–1125), великого князя Київського, державного та політичного діяча Київської Русі», – зазначається в петиції.
Князь Володимир ІІ Всеволодович, також відомий як Володимир Мономах, був сином київського князя Всеволода Ярославича та візантійської царівни Марії, доньки (за іншою версією – небоги) імператора Візантії Костянтина Мономаха. Він став одним з найвидатніших правителів Київської Русі, увійшовши до історії як законотворець, який значно розширив давньоруське законодавство, та воєнний стратег, що організував успішні походи проти половців.
Також Володимир Мономах відомий як один з перших давньоруських письменників: зберіглося його дідактичне «Повчання», адресоване дітям Мономаха, до якого він додав опис деяких фактів зі своєї власної біографії.
Зараз в Україні встановлено два монумента Володимиру Мономаху – у Прилуках та у Любечі (пам’ятник 900-річчя з’їзду князів у Любечі, де Мономах зображений на горельєфі разом із п’ятьма іншими князями).
Нагадаємо, у Києві біля Національного транспортного університету встановили пам’ятник Тарасу Шевченку замість бюста Пушкіна.