П’ятирічну дівчинку вже виписано з лікарні: тепер вона може повернутися додому
Спеціалісти Охматдиту вперше в Україні провели трансплантацію кісткового мозку дитині з остеопетрозом.

Про це повідомила пресслужба Охматдиту на своїй сторінці у Facebook.

«Ангеліні скоро виповниться 5 років. Рік тому родина дівчинки дізналась, що у доньки вроджене рідкісне захворювання – інфантильний злоякісний остеопетроз. Недугу виявили випадково, коли дівчинка впала та зламала руку. За результатами рентгену лікарі запідозрили остеопетроз. Ця хвороба зустрічається у 1:100 000 новонароджених та зумовлена генетичними мутаціями», – розповіли медики.
Остеопетроз призводить до надмірного ущільнення кісток і як наслідок – до порушень функції органів чуттів, неврологічних розладів та прогресуючої інвалідизації. Єдиним радикальним методом не дозволити захворюванню прогресувати є трансплантація стовбурових гемопоетичних клітин. Спеціалісти Охматдиту готові були взятися за лікування маленької Ангелини, але ніхто з рідних не підходив дівчинці як донор.

На щастя, Український реєстр донорів кісткового мозку зміг підшукати маленькій пацієнтці генетично сумісного донора – ним погодився стати молодий хлопець із Польщі. Операція пройшла успішно, і 19 липня Ангелинку виписали з лікарні. Тепер на неї чекає реабілітація та відновлення після оперативного втручання, розповіли в Охматдиті. Нагадаємо, у Києві шестирічній дівчинці пересадили серце загиблого хлопчика: мати донора прийшла провідати врятовану дитину