Пацієнта ушпиталено до міської дитячої лікарні
У столиці зареєстровано новий випадок кору: інфекцію виявили у 13-річного підлітка, який не мав щеплення КПК (проти кору, епідемічного паротиту («свинки») та краснухи).
Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.
Зараз підліток перебуває в міській дитячій лікарні під наглядом лікарів. Його однокласників переведено на дистанційний режим навчання.
«Нагадаємо, при перших симптомах кору рекомендується відразу звернутися до сімейного лікаря. Якщо нещеплена особа контактувала з хворим на кір, необхідно отримати вакцину КПК протягом перших 72 годин. Вакцинуватися можна у сімейного лікаря або педіатра, пунктах щеплень, дитячих точках «Спільно» у межах партнерства з UNICEF або замовити виїзд мобільної бригади до віддалених районів, організованих колективів та маломобільних осіб», – зазначають у ЦГЗ.
За даними МОЗ, це вже шостий випадок кору у столиці з початку 2023 року. Загалом за вісім місяців в Україні зареєстровано 43 випадки цього важкого інфекційного захворювання, з них 21 – це діти до 17 років. За аналогічний період 2022 року таких випадків було всього 6, зазначають у міністерстві.
43 випадки захворювання на кір (із них 21 – це діти до 17 років) було зареєстровано в Україні за вісім місяців 2023 року. В аналогічному періоді минулого року їх було шість.
Нагадаємо, у Києві вперше в Україні провели повторну пересадку печінки.