Головна НовиниУ Нижній Лаврі під контроль заповідника повернули 12 споруд
Ченці московського патріархату звільняють приміщення Києво-Печерської Лаври.

У Нижній Лаврі під контроль заповідника повернули 12 споруд

ФОТО: Борис Корпусенко / Вечірній Київ

Автор Kashtan News

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» вже має доступ до 12 споруд, водночас ченці на території Нижньої Лаври продовжують користуватися житловими та культовими будівлями

Про це повідомив в.о. директора заповідника Максим Остапенко в коментарі кореспонденту Укрінформу.

«Йдеться про 79 об’єктів, які були передані УПЦ. Близько 40-ка з них є повноцінними, зокрема житловими, спорудами. Серед них 12 вже повністю повернено, вони знаходяться в користуванні й під контролем заповідника. Залишається певна кількість об’єктів, які займають ченці монастиря», – сказав він.

Остапенко підкреслив, що до завершення судового розгляду між заповідником та представниками УПЦ МП ченці використовуватимуть культові й житлові приміщення, як і раніше.

«Споруди, не передбачені договором, зокрема торговельні й готельні об’єкти, семінарія-академія, мають бути звільнені. Але монахи мають повний доступ до приміщень, якими вони користувалися, – до печер, трапезних, келій, церков», – зауважив в.о. директора заповідника.

Водночас він висловив упевненість, що переважна кількість монахів УПЦ дотримується проукраїнських поглядів і з часом, «позбавлені тиску зобов’язань, зокрема перед патріархом Кирилом, вони займуть проукраїнську позицію та знайдуть формат продовження служіння в Києво-Печерській Лаврі».

Відомо, що представники УПЦ оскаржуватимуть в апеляційних інстанціях рішення Господарського суду Києва щодо законності розірвання договору на користування майном Києво-Печерської Лаври та щодо повернення майна.

Господарський суд Києва 10 серпня зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську лавру УПЦ (чоловічий монастир) усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» шляхом його повернення.

Водночас 9 серпня Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору щодо безоплатного користування приміщеннями Нижньої лаври, який уклали монастир УПЦ МП та заповідник «Києво-Печерська лавра».

Kashtan NEWS розповідав: через надмірну вологість стін унікальні фрески опинилися під загрозою. Тому стіни та фундаменти храмів київської Лаври обстежать за допомогою інноваційного методу, щоб зберегти унікальні фрески та живопис.

Вам також може сподобатися