Свої фішингові боти зловмисники маскували під чат-боти ДТЕК
Печерська окружна прокуратура Києва скерувала до суду обвинувальний акт щодо організованої злочинної групи, яка зламувала телеграм-акаунти та заволодівала грошима громадян.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
«Згідно з матеріалами слідства, учасники групи розробили спільний план злочинних дій, направлений на заволодіння коштами громадян України. Для реалізації схеми створили низку тематичних телеграм-каналів, що пов’язані з інвестиційними проєктами з торгівлі фінансами та криптовалютою. Серед них «yar invest», «yar investment», «yargoldinv», «яр фринчер», «ян фринчер», «яр», «амир миллионер», «рамзанов амир», «инвестиции амира», «ramzantrade», «investramzanov» та інші», – йдеться у повідомленні.
Щоб привабити аудиторію, зловмисники рекламували свої телеграм-канали за допомогою спам-розсилань. Для цього вони використовували акаунти реальних користувачів, які зламували за допомогою заздалегідь створених ними фішингових-ботів, замаскованих під офіційні чат-боти компанії ДТЕК.
Загалом злочинна група зламала понад 15 тисяч акаунтів та систематично крала кошти.
Аферистами виявилися мешканці Одеської області. Їм пред’явлено обвинувачення.
Читайте також: У Києві детективи заробляли на продажу секретної інформації
Фото: Київська міська прокуратура