Головна КультураУкраїнська документальна стрічка отримала престижну світову нагороду
Український фільм здобув "Оскара".

Українська документальна стрічка отримала престижну світову нагороду

Фото: команди фільму

Автор kashtan NEWS

Переможця визначили сьогодні  вночі

У ніч проти 11 березня в американському Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження найпрестижнішою світовою кінопремією «Оскар». У номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм» її отримала українська стрічка «20 днів у Маріуполі».

Як повідомляє УП, документальна стрічка режисера Мстислава Чернова стала третім українським фільмом, номінованим на премію Американської кіноакадемії за 96 років її існування.

Орім українського фільму, в цій номінації на перемогу претендували ще чотири стрічки: «Вбити тигра», «Вічна пам’ять», «Бобі Вайн: Народний президент», а також «Чотири дочки».

Як повідомлялося раніше, авторами українського фільму стали режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які були останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, і зафіксували початок знищення країною-агресоркою українського міста. За свою роботу пізніше Малолєтка, Степаненко та Чернов отримали Пулітцерівську премію.

Нагадаємо, минулої осені в Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка World Press Photo 2023. В експозиції були представлені світлини зі щорічного конкурсу World Press Photo, найкращі зразки фотожурналістики та документальної фотографії за 2022 рік.

Більше новин, фото та відео у Телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в Телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Вам також може сподобатися