У Генштабі розповіли про ситуацію на фронті
Упродовж 12 січня Збройні Сили України знищили майже 700 окупантів, 5 танків, 15 бронемашин, 18 артилерійських систем та РСЗВ, 4 засоби ППО, 12 БПЛА оперативно-тактичного рівня, а також 26 одиниць автомобільної, спеціальної техніки й автоцистерн.
Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
«Протягом минулої доби відбулося 89 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 7 ракетних та 65 авіаційних ударів, здійснив 44 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та понад 120 населених пунктах», — повідомили у Генштабі.
Як розповіли військові, на Куп’янському напрямку українські захисники відбили 9 атак ворога біля Синьківки та Петропавлівки. Під Лиманом нашими захисниками відбито 6 атак окупантів в районах Макіївки Луганської області та Григорівки і Веселого Донецької області.
Водночас на Бахмутському напрямку Сили оборони відбили 5 атак противника поблизу Андріївки та Кліщіївки. А в районі Авдіївку. наші воїни протягом минулої доби відбили 4 атаки загарбників біля та ще 17 — неподалік Первомайського та Невельського.
Разом з тим на Мар’їнському напрямку українські воїни продовжують стримувати ворога в районах Красногорівки, Георгіївки, Мар’їнки та Новомихайлівки, де відбито 26 атак.
Також окупанти активізувалися на Шахтарському напрямку. Там Сили оборони відбили 4 атаки противника в районі Золотої Ниви та Старомайорського.
Між тим під Запоріжжям ворог здійснив 8 невдалих спроб вибити українські підрозділи з позицій західніше Вербового та Роботиного.
Тим часом на Херсонському напрямку Сили оборони надалі продовжують заходи із розширення плацдарму. Незважаючи на значні втрати, ворог не полишає спроб вибити наші підрозділи із займаних позицій. Так, протягом минулої доби противник здійснив 9 безуспішних штурмових дій.
Варто зазначити, що окупаційні війська РФ продовжують зазнавати значних втрат в особовому складі, що задіяний на сході України. Лише в період з 6 по 10 січня цього року до шпиталів та медичних закладів міністерства оборони загарбників масово надходить особовий складу, що бере участь у боях в тимчасово окупованих Луганській та Донецькій областях. Так, до населених пунктів Чернянка, Валуйки та Ровеньки Бєлгородської області із тимчасово окупованого Луганська прибуло понад 300 окупантів із тяжкими травмами, до Бєлґорода — майже 250 російських військових з вкрай важкими травмами, а до Москви та Калінінграда направлено близько 150 військовослужбовців армії Росії, яким неможливо допомогти у прифронтових шпиталях через відсутність кваліфікованих лікарів. Польові шпиталі міноборони окупантів переповнені та не справляються із кількістю постраждалих військовослужбовців, що після «м’ясних штурмів» у великій кількості прибувають кожного дня.
Своєю чергою протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 21 району зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також 4 зенітно-ракетних комплексах противника. А підрозділами ракетних військ завдано ураження по 6 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, пункту управління, артилерійському засобу, 2 засобах протиповітряної оборони, складу боєприпасів та радіолокаційній станції противника.
Як повідомлялося, упродовж 11 січня Збройні Сили України знищили майже 840 окупантів, 10 танків, 16 бронемашин, 11 артилерійських систем та РСЗВ, засіб ППО, БПЛА оперативно-тактичного рівня, а також 18 одиниць автомобільної, спеціальної техніки й автоцистерн.