У заході взяли участь 28 дружин та чоловіків глав держав
У Софії Київській відбувся третій Саміт перших леді та джентльменів, заснований дружиною Президента України Оленою Зеленською.
Про це повідомляє пресслужба Президента.

«Це міжнародна діалогова платформа подружжів перших осіб країн світу, започаткована у 2021 році для обміну досвідом та реалізації спільних проєктів заради добробуту людей на планеті. Перший та другий саміти відбулися у 2021 та 2022 роках відповідно», – йдеться у повідомленні.

До третього Саміту в офлайн та онлайн-форматах приєдналися подружжя президентів та голів уряду 28 держав – зокрема, перші леді та джентльмени Польщі, Туреччини, Кіпру, Кенії, Ізраїлю, Північної Македонії, Німеччини, Белізу, Австрії, Албанії, Великої Британії, Іспанії, Японії, Литви, Вірменії, Естонії, Чехії, Сербії, Словаччини, Словенії, Данії, Швеції та Пакистану.


Також у заході взяли участь Її Королівська Високість Кронпринцеса Норвегії Метте-Маріт, Її Величність Королева Швеції Сільвія, президентка Європейського парламенту Роберта Мецола, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та дружина Президента Європейської ради Амелі Дербаудренгієн.
Тема третього Саміту – «Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього».

Відкриваючи захід, Олена Зеленська зазначила, що говорячи про Україну, в світі дуже часто використовують слово «resilience» – «стійкість».
«Особиста стійкість кожної окремої людини є складовою стійкості суспільства. Через людину – до родини, від родини – до колективу, громади, зрештою – до всієї країни. Тому немає більш стратегічного завдання для будь-якої країни, ніж створити умови для стійкості кожної людини. Пишаюся тим, що Україна демонструє світові, на що здатні люди, об’єднані спільною цінністю. Наша цінність – це людське життя. А в основі людського життя завжди любов», – сказала вона.
Ведучими третього Саміту стали британський актор, режисер, письменник Стівен Фрай та українська журналістка Ганна Гомонай.


У межах панелі заходу виступили Президент України Володимир Зеленський, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, держсекретар США Ентоні Блінкен, французький письменник та режисер Бернар-Анрі Леві, хірург-доброволець Алексіс «Корінф» Чолас, військова-доброволиця Руслана «Незламна Руся» Данілкіна, правозахисниця та лауреатка Нобелівської премії Олександра Матвійчук, головна редакторка The Economist Занні Мінтон Беддоуз, французький режисер Мішель Азанавічус, український режисер Антоніо Лукіч, фотографи Влада та Костянтин Ліберови, актор і режисер Шон Пенн та актор Річард Гір, який долучився онлайн.

У межах третього Саміту перших леді та джентльменів було укладено 25 меморандумів про медичне партнерство українських лікарень та реабілітаційних центрів із медичними закладами різних країн світу.
«Партнерами українських лікувальних установ стали вісім медзакладів із Франції, по два – з Литви, Латвії, Молдови та Північної Македонії, а також провідні лікарні Польщі, Австрії, Данії, Естонії, Ірландії, Швеції, Іспанії, Канади, Ізраїлю та Нідерландів», – повідомляє пресслужба Президента України.
«Ми поставили собі за мету, щоб кожен Саміт мав практичний результат. Торік, об’єднавши небайдужих людей з усього світу, ми змогли зібрати понад 6 мільйонів доларів, що дало нам змогу придбати 92 сучасні реанімобілі, які зараз рятують життя українців. Цьогоріч одним із результатів Саміту стало заснування мережі медичного партнерства між країнами. Ми врятуємо ще більше життів», – зазначила Олена Зеленська.
Нагадаємо, напередодні ведучий саміту Стівен Фрай розповів своїм підписникам про враження від ракетної атаки на Київ 6 вересня.