Агент працював у Слов’янську, а потім вирішив закріпитися в Києві
Контррозвідка СБУ затримала в Києві мешканця Донеччини, якого Головне розвідувальне управління рф дистанційно завербувало у листопаді 2022 року.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.
Перебуваючи у Слов’янську, завербований приховано збирав інформацію про місця тимчасової дислокації та переміщення підрозділів ЗСУ, у тому числі маршрути руху колон військової техніки на Бахмутському напрямку.
«Крім того, фігурант обходив місто та знімав на камеру власного телефона наслідки повітряних атак РФ на цивільну інфраструктуру. За наявними даними, фото та відео пошкоджених будівель з їхніми координатами потрібні були окупантам для підготовки і коригування повторних ударів по українських об’єктах», – ідеться у повідомленні.
Пізніше чоловік переїхав до Києва, де вирішив вступити до аспірантури одного з вишів, щоб «закріпитися» у столиці. В подальшому він планував продовжити розвідувально-підривну діяльність на користь країни-агресора, зазначили в СБУ.
Під час обшуку в гуртожитку, де агент отримав кімнату на час вступної кампанії, у підозрюваного було знайдено мобільний телефон і ноутбук, які він використовував для комунікації з російською спецслужбою.
Нині чоловік повністю визнав свою вину і перебуває під вартою. Йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), яка передбачає, у тому числі, довічне ув’язнення.
Нагадаємо, київські правоохоронці оголосили про підозру 34-річній мешканці столиці, яка публікувала в соціальних мережах роботу ППО.