Кияни б’ють тривогу з приводу наруги над пам’яткою архітектури
Цього разу в небезпечній зоні опинивився Замок Річарда, що на Андріївському узовзі. Якісь любителі «ремонтів» узялися зробити надбудову з газоблоку на даху історичної будівлі.
Цю невтішню новину розмістив у Телеграм-каналі журналіст Костянтин Андріюк.
З відкритих джерел відомо, що «Замок Річарда — Левове серце» — опоетизована назва п’ятиповерхового будинку № 15 на Андріївському узвозі — пам’ятки початку XX століття, спорудженого в стилі англійської готики. Названий киянами на честь англійського короля Річарда I Левове Серце, героя роману Вальтера Скотта «Айвенго».
Будинок у вигляді старовинного замку стоїть на складному рельєфі колишньої літописної гори Уздихальниці нижче від Андріївської церкви. Монументальні фасади оздоблено архітектурними елементами фортечно-замкових споруд — різнотипними баштами, шпилями, зубчастими завершеннями стін тощо. З лівого боку будинку підноситься висока башта з фортечними рисами.

Наприкінці 1990-х років замок придбав американський бізнесмен українського походження Юрій Чопівський, і проводить реконструкцію, який за проєктом буде прибутковим будинком.
Нагадаємо: в інтерв’ю Каштан NEWS директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова говорила: «Ми маємо зберігати і цінувати старовинні будівлі, яким більше ста років, це наша історія. Це – проблема нашого неправильного ставлення до міста. Думаю, що потрібно говорити з суспільством, більше уваги приділяти історії, культурі, старовинним будинкам та історичним подіям, що відбувалися в них. Війна сьогодні йде саме за нашу ідентифікацію, історію, культуру, тому вважаю, що необхідно збільшити відповідальність і покарання за знищення пам’яток. Це мають бути не такі маленькі штрафи, як зараз, а, можливо, й більш серйозне покарання…»
Читайте також: На головній вулиці України — столичному Хрещатику, зносять чергову пам’ятку архітектури, якій понад 140 років.