Дівчина цим висловлює глибоку повагу матері
Засновниця проєкту «Всеосвіта», мешканка столиці Леся Литвиненко розповіла, що в документах доньки змінено «ПІБ»: з «по батькові» на «по матері». Про це вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбук.
«Як виповнилося цій дитині 16, змінила собі ПІБ — Литвиненко Станіслава Лесіївна. Мабуть, в Україні це перша жінка з жіночим «по батькові». Прізвище взяла свого справжнього батька, який її виховав. Ім’я обрала те, яким я її хотіла назвати при народжені. Тільки по батькові викликає непорозуміння — «по батькові» має бути, а не «по мамкові», — написала жінка.
«Наше виховання вплинуло на її вибір носити моє ім‘я «по батькові», демонструючи глибоку повагу саме до матері. Мабуть, наші дискусії щодо біблійної нерівності вплинули на її світогляд. У Біблії жінки були товаром, і особисто мене це завжди обурювало, особливо в контексті родослівної.
Жінка для своєї дитини робить все, жінка ладна вмерти за своє дитя і буквально вмирає при пологах. Чому в результаті так часто дитина носить ім’я яке їй дав батько, його прізвище та по батькові. То виходить, що жінка досі є «жертовною», – зазначила Леся Литвиненко.
Вона додала, що дуже задоволена тим, що обрала правильного партнера в житті — свого другого чоловіка, і що він підтримав рішення, хоча вона сама була проти цього.