Будівлі навмисно доводять до стану занепаду
Складається враження, що в Києві існує негласний підхід до доведення старих історичних будівель до такого стану, що їх неможливо відновити, а простіше знести і побудувати на їхньому місці щось інше, що відповідає смаку забудовників і столичної влади.

Таку думку в етері одного з телеканалів висловив голова фракції політичної партії «Слуга народу» в Київраді, голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Вітренко.
«Відсутність процесуальної інструкції щодо надання будівлі відповідного охоронного статусу, визначення критеріїв, строків для вчинення дій, відповідальності за їх порушення, а також змова київських чиновників із забудовниками закінчилися руйнуванням чергової історичної будівлі», — сказав Андрій Вітренко, коментуючи знесення 200-річного будинку на Подолі.
За словами депутата, історичні будівлі в Києві навмисно доводять до занепаду, а потім зносять і зводять на їхньому місці нові.
«Однак знесення історичних будинків заради будівництва нових – це не про розвиток міста, це про його занепад, знищення його культурного коду», — висловив переконання Андрій Вітренко.
Як повідомляв Каштан NEWS, уранці, 10 серпня, на Подолі було знесено 200-річний дерев’яний будинок Харичкова, на вулиці Ярославська, 13-б. Поруч нині безконтрольно руйнується унікальна садиба Продаєвича-Лунєва, зведена 1880 року в стилі неоренесанс. Незважаючи на свою культурну та історичну цінність, садиба, як і будинок Харичкова, не внесена до жодного реєстру пам’яток