В Україні понад 3000 людей чекають на трансплантацію органів
Чотирирічний хлопчик, який загинув у липні цього року, став донором відразу для трьох дітей, яким загрожували тяжкі захворювання.
Про це повідомила пресслужба київського Охматдиту.
«Це перший випадок в Україні, коли донором органів стала чотирирічна дитина. Мужнє рішення батьків врятувало трьох інших діток. Загалом в Україні понад 3000 людей чекають на трансплантацію органів. З початку 2023 року в НДСЛ «Охматдит» ми виконали 12 трансплантацій органів: пересадили 9 нирок та 3 печінки дітям», – зазначив трансплантолог Олег Годік.
Як писав раніше Каштан NEWS, серце загиблого малюка пересадили шестирічній дівчинці. Надскладну операцію з трансплантації провели спеціалісти київського Інституту серця МОЗ України під керівництвом Бориса Тодурова.
Реціпієнтом донорських нирок хлопчика став 12-річний Антон. Хлопець народився з вродженими урологічними та шлунково-кишковими вадами і лише однією ниркою, але й вона три роки тому припинила працювати. Останні два роки Антон з мамою фактично жили в київському Охматдиті, чекаючи на донора. Трансплантологи пересадили йому нирки, і тепер хлопця виписано з лікарні. Однак повернутися додому Антон поки не може, оскільки його домівка знаходиться на тимчасово окупованій території Херсонщини.
Донорську печінку отримав 15-річний Діма з Кіровоградщини. Півроку тому Дімі діагностували прогресуючий цироз печінки: шанси прожити без пересадки хоча б рік були не більше 30 відсотків.
«До пересадки все його тіло було жовтого кольору. Спеціалісти Охматдиту змогли стабілізувати стан дитини, підготувати його до трансплантації та успішно пересадити орган», – зазначили лікарі.
Тепер обидва хлопчики зможуть повернутися до нормального життя, а в Охматдит приїжджатимуть лише на контрольні перевірки.