Сьогодні під час сесії Київради депутати мали затвердити Порядок проведення в місті електронних консультацій із громадськістю з питань формування та реалізації міських політик
Суб’єктом подання проєкту рішення, а також відповідальним за представлення та супроводження документа на всіх стадіях розгляду є директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк. Саме він і мав бути доповідачем на пленарному засіданні.
Як зазначається в поданні, документ передбачає забезпечення участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, щоб також панували гласність, відкритість та прозорість в діяльності місцевої влади. Зрештою, це ще й розширення електронних сервісів для киян.
Технологія вивчення громадської думки здійснюється з використанням модуля «Опитування» мобільного додатку «Київ Цифровий». Пропонується, що ініціаторами такого опитування є Київський міський голова або профільний структурний підрозділ КМДА, районні державні адміністрації, секретаріат Київради. Вони ухвалюють рішення щодо проведення е-консультацій з питань, що належать до їх повноважень.
Департамент суспільних комунікацій координує процес е-консультацій, приймає інформаційні повідомлення від ініціаторів, перевіряє їх належність до заявленого виду електронних консультацій та відсутність підстав у відмові, оприлюднює інформаційне повідомлення на Єдиному веб-порталі територіальної громади Києва, публікує звіти за результатами.
Як же відреагували депутати на пропозицію затвердити Порядок проведення в місті електронних консультацій? У сесійній залі відразу стало зрозуміло, що швидкого схвалення документа не буде. І на це були причини. З’ясувалося, що відсутній (!) доповідач з цього питання – Роман Лелюк. Депутат Дмитро Білоцерковець навіть запропнував зняти питання з розгляду, оскільки немає Лелюка.
Під час виступів пролунало важливе зауваження – в положенні про опитування у мобільному додатку «Київ цифровий» не зазначено, що депутати також є ініціаторами опитування. На це, зокрема, звернула увагу Ксенія Семенова.
«Хоча саме депутатам було б добре знати громадську думку про свої проєкти», -стверджує вона.
Ось така виникла дискримінація. На цю несправедливість відреагував і депутат Андрій Вітренко, зазначивши у виступі, що депутати повинні також бути ініціаторами електронних консультацій з громадськістю. А те, що автори подання вивели депутатів за рамки цього важливого процессу, виглядає негарно.
Тим не менш, за відсутності директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Романа Лелюка секретар Київради Володимир Бондаренко поставив проєкт рішення на голосування, щоб прийняти його за основу. Однак голосування провалилося, бо забракло голосів.