Курсант перебував у салоні автомобіля в якості статиста
У Києві викрито працівників кількох автошкіл, які спільно з адміністратором територіального сервісного центру МВС за грошову винагороду допомагали скласти іспит громадянам для отримання посвідчень водіїв.

Про це повідомляє прокуратура Києва.
Як розповіли в правоохоронному відомстві, до злочинної діяльності причетні працівники трьох приватних автошкіл та співробітник одного з територіальних сервісних центрів МВС.
Наразі слідство встановило, що зловмисники за хабар допомагали слухачам автошколи успішно скласти іспит з навичок водіння транспортним засобом.
З цією метою було обладнано навчальні машини додатковими педалями акселератора. Таким чином інструктори мали можливість самостійно керувати автомобілем, а майбутні водії лише крутили кермо, у разі необхідності імітували перемикання коробки передач та за командою вмикали сигнали повороту. Водночас адміністратор територіального сервісного центру не помічав таких порушень та в підсумку виставляв позитивну оцінку.

Примітно, що вартість такої «послуги» становила 450 доларів США з особи.
Правоохоронці затримали учасників незаконної схеми «на гарячому», під час отриманні чергової суми неправомірної вигоди в розмірі 450 доларів США.
Трьом працівникам приватних автошкіл та співробітнику МВС повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за шістьма статтями Кримінального кодексу України.
Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.
Нагадаємо, перевищення швидкості є однією з головних причин ДТП у столиці та травмування осіб, які перебувають в автомобілі та поза ним.
За спостереженнями правоохоронців, найчастіше автоподії з потерпілими в Києві відбуваються в п’ятницю, близько 17.00.