Зберегти Галерний півострів – зелений острівець у Голосіївському районі столиці.
Таку електронну петицію зареєстровано на сайті Київради, автором якої є Едуард Валовий.
На території цього зеленого куточка, як зазначається, є урочище Покол, озера Ерик та Миколайчик. Сьогодні територія Галерної Затоки створює серйозні ризики, особливо для мешканців найближчого мікрорайону Корчувате.
Один з найголовніших – можливість затоплення. Потужні повені можуть призвести до прориву двох гребель, які є в урочищі Покол, що в подальшому загрожує затопленням місцевого парку. Додаткову небезпеку створюють додаткові водяні потоки, які стікають в озеро Миколайчик і виконують роль дощової каналізації. Збираючи дощові стоки з житлової та промислової зон Голосіївського району, дощові колектори скидають ці стоки в озеро Миколайчик без очистки, через бетонні колектори.
Крім того, у Галерну затоку впадає дощова каналізація мікрорайону Корчувате діаметром 850 мм і також без очисних споруд. Це створює додаткову екологічну небезпеку.
Ще один ризик – отруєння наземних та ґрунтових вод Галерного півострова. У 50-роках минулого століття тут працювала свиноферма, відходи скидали просто у воду. Відсутність очисних споруд призвела до того, що стічні води забруднили поверхневі та підземні води. Забруднена вода самопливом потрапляє у озеро Ерик та Миколайчик, а згодом у Галерну затоку, забруднюючи акваторію та донні відклади озер та затоки.
Бездумне поводження з відходами від свиноферми призвело і до забруднення ґрунтів, а це не лише знижує якість ґрунтів, але й призводить до забруднення водоносних горизонтів та повітря. Всі ці проблеми потрібно негайно вирішувати, щоб мінімізувати екологічну небезпеку для півострова Галерний, озер Ерик та Миколайчик, а також урочища Покол. Міська влада повинна вжити негайних заходів для облаштування парку Покол, упорядкування відходів, встановлення очисних споруд у місцевих озерах та укріплення гребель.
Киян просять підписувати петицію.