У виставкових залах Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури 20 листопада відбудеться відкриття колективної виставки «Мистецтво літографії. Київ–2023»
До експозиції увійдуть літографії сучасних київських митців, роботи майстрів естампу 1970–1990 років та класичні твори з фонду кафедри графічних мистецтв навчального закладу.
Про це йдеться на сайті Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.
Хронологічний діапазон представлених творів охоплює майже сім десятиліть безперервної творчої практики в обраній техніці. Виставка репрезентує літографії представників двох київських графічних осередків, сформованих на базі Київського державного художнього інституту (НАОМА) та Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ КПІ, а також роботи київських митців, які працюють у приватній майстерні Lithography30, та художників, які практикують літографію за кордоном, але підтримують творчі зв’язки з київським мистецьким середовищем.
Виставка «Мистецтво літографії. Київ–2023» пропонує широкому колу глядачів можливість познайомитися із тематичним та стильовим розмаїттям літографських естампів київських художників 1950–2020 років. На меті — унаочнити певну спадкоємність у межах київської графічної школи, дослідити генезу повторюваних прийомів, простежити за стильовою еволюцією та зміною творчих парадигм, виявити динаміку трансформації композиційних структур та продемонструвати оригінальні знахідки у кожному представленому творі.
Адреса виставкової зали НАОМА: Київ, Вознесенський узвіз, 20. Виставка працює до 1 грудня 2023. Розклад роботи: понеділок-субота, 10:00-18:00.
Вхід вільний.
Читайте також: у столичній галереї протестного мистецтва Музею Майдану відкрилася художня виставка «Майдан. Аркан», присвячена 10-й річниці Революції Гідності.