З початку року в столиці зареєстровано 11 спалахів гострих кишкових захворювань
Захворюваність на гострі кишкові інфекції у Києві за останній рік збільшилася у 1,9 рази.
Про це повідомляє Київський міський центр контролю та профілактики хвороб.
Загалом у столиці за 9 місяців 2023 року зареєстровано 2208 випадків, проти 1157 за аналогічний період минулого року.
Зокрема, з початку року зафіксовано 434 випадки сальмонельозу проти 229 за аналогічний період минулого року. Зареєстровано 11 спалахів кишкових інфекцій, у т. ч. 10 спалахів сальмонельозу, та 1 – гострої кишкової інфекції, викликаної умовно-патогенною мікрофлорою.
«Під час спалахів постраждало 77 осіб, у т.ч. 61 доросла людина та 16 дітей. Відсоток постраждалих під час спалахів від загальної кількості хворих на кишкові інфекції складає 2,9%, серед хворих на сальмонельоз – 16,8%. Спалахи зареєстровані у 8 районах м. Києва», – повідомили у ЦКПХ.
4 спалахи були пов’язані з закладами торгівлі, що торгували кулінарними та кондитерськими виробами власного виробництва, ще 4 – з закладами громадського харчування, 2 – з дитячими дошкільними навчальними закладами, 1 спалах віднесено до категорії побутових.
«Джерело інфекції при епідрозслідуванні всіх спалахів не виявлено. Ймовірний фактор передачі встановлено у 81,8% (при епідрозслідуванні 9 спалахів)», – уточнили у ЦКПХ.
Минулого року спалахів сальмонельозу в Києві було зафіксовано лише 2. Вони були пов’язані з вживанням шаурми, придбаної у МАФах на території Дарницького району.
Ймовірними причинами та обставинами, що сприяли виникненню цьогорічних спалахів, інфекціоністи називають:
- порушення технології приготування їжі;
- наявність умов, які сприяють забрудненню харчових продуктів на всіх стадіях виробництва, переробки та зберігання;
- порушення санітарно-гігієнічного та дезінфекційного режимів, правил особистої гігієни;
- недотримання температурних режимів.
Нагадаємо, в серпні цього року із сальмонельозом було госпіталізовано троє дітей, які відвідували один дитсадок у Деснянському районі.