Головна НовиниКияни стали вдвічі частіше хворіти на кишкові інфекції
З початку року в столиці зареєстровано 11 спалахів гострих кишкових захворювань.

Кияни стали вдвічі частіше хворіти на кишкові інфекції

Фото: з відкритих джерел

Автор kashtan NEWS

З початку року в столиці зареєстровано 11 спалахів гострих кишкових захворювань

Захворюваність на гострі кишкові інфекції у Києві за останній рік збільшилася у 1,9 рази.

Про це повідомляє Київський міський центр контролю та профілактики хвороб.

Загалом у столиці за 9 місяців 2023 року  зареєстровано 2208 випадків, проти 1157 за аналогічний період минулого року.

Зокрема, з початку року зафіксовано 434 випадки сальмонельозу проти 229 за аналогічний період минулого року. Зареєстровано 11 спалахів кишкових інфекцій, у т. ч. 10 спалахів сальмонельозу, та 1 – гострої кишкової інфекції, викликаної умовно-патогенною мікрофлорою.

«Під час спалахів постраждало 77 осіб, у т.ч. 61 доросла людина та 16 дітей. Відсоток постраждалих під час спалахів від загальної кількості хворих на кишкові інфекції складає 2,9%, серед хворих на сальмонельоз – 16,8%. Спалахи зареєстровані у 8 районах м. Києва», – повідомили у ЦКПХ.

4 спалахи були пов’язані з закладами торгівлі, що торгували кулінарними та кондитерськими виробами власного виробництва, ще 4 – з закладами громадського харчування, 2 – з дитячими дошкільними навчальними закладами, 1 спалах віднесено до категорії побутових.

«Джерело інфекції при епідрозслідуванні всіх спалахів не виявлено. Ймовірний фактор передачі встановлено у 81,8% (при епідрозслідуванні 9 спалахів)», – уточнили у ЦКПХ.

Минулого року спалахів сальмонельозу в Києві було зафіксовано лише 2. Вони були пов’язані з вживанням шаурми, придбаної у МАФах на території Дарницького району.

Ймовірними причинами та обставинами, що сприяли виникненню цьогорічних спалахів, інфекціоністи називають:

  • порушення технології приготування їжі;
  • наявність умов, які сприяють забрудненню харчових продуктів на всіх стадіях виробництва, переробки та зберігання;
  • порушення санітарно-гігієнічного та дезінфекційного режимів, правил особистої  гігієни;
  • недотримання температурних режимів.

Нагадаємо, в серпні цього року із сальмонельозом було госпіталізовано троє дітей, які відвідували один дитсадок у Деснянському районі.

Вам також може сподобатися