Кінцівку правильно зберегли і вчасно доставили до лікарні
У київському Інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова відновили руку людині, яка отримала травму на виробництві. Чоловікові не лише пришили відрізану кінцівку, а й зберегли її працездатність
Про цю унікальну операцію розповіли у сюжеті ТСН.
Минулого місяця з чернігівським теслею Олександром Ращуком сталося нещастя: його руку потягнуло під верстат і відрізало циркуляркою частину долоні. Колеги терміново відвезли Олександра та доставили відрізаний фрагмент руки до Чернігівської міської лікарні, а там його переправили до київського Інституту імені Шалімова.
За словами завідувача відділу мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургії Євгена Симулика, теслі дуже поталанило: відрізану долоню правильно зберегли та швидко доправили до лікарні – інакше тканини могли б не прижитися.
«Потрібно взяти резервуар, налити туди воду і опустити шматочки льоду. Тоді ампутований сегмент потрібно герметично закрити в якийсь кульок і помістити в цей резервуар. Прямий контакт із водою абсолютно недопустимий, і з льодом недопустимий», — розповів лікар.
Операція тривала понад чотири години. В результаті пришита частина долоні і пальці в Олександра повністю життєздатні. Тепер на пацієнта чекає реабілітація: лікарі прогнозують, що повністю функціональність руки відновиться за пів року.
Раніше Каштан NEWS повідомляв про унікальні операції столичних трансплантологов: трагічно загиблий чотирирічний хлопчик став донором відразу для трьох дітей.