Головна НовиниКиївські хірурги пришили чоловікові руку, яку відрізало циркуляркою
київ інститут шалімова чоловікові пришили руку

Київські хірурги пришили чоловікові руку, яку відрізало циркуляркою

ФОТО: скріншот ТСН

Автор Kashtan News

Кінцівку  правильно зберегли і вчасно доставили до лікарні

У київському Інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова відновили руку людині, яка отримала травму на виробництві. Чоловікові не лише пришили відрізану кінцівку, а й зберегли її працездатність

Про цю унікальну операцію розповіли у сюжеті ТСН.

Минулого місяця з чернігівським теслею Олександром Ращуком сталося нещастя: його руку потягнуло під верстат і відрізало циркуляркою  частину долоні. Колеги терміново відвезли Олександра та доставили відрізаний фрагмент руки до Чернігівської міської лікарні, а там його переправили до київського Інституту імені Шалімова.

За словами завідувача відділу мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургії Євгена Симулика, теслі дуже поталанило: відрізану долоню правильно зберегли  та швидко доправили до лікарні – інакше тканини могли б не прижитися.

«Потрібно взяти резервуар, налити туди воду і опустити шматочки льоду. Тоді ампутований сегмент потрібно герметично закрити в якийсь кульок і помістити в цей резервуар. Прямий контакт із водою абсолютно недопустимий, і з льодом недопустимий», — розповів лікар.

Операція тривала понад чотири години. В результаті пришита частина долоні і пальці в Олександра повністю життєздатні. Тепер на пацієнта чекає реабілітація: лікарі прогнозують, що повністю функціональність руки відновиться за пів року.

Раніше Каштан NEWS повідомляв про унікальні операції столичних трансплантологов: трагічно загиблий чотирирічний хлопчик став донором відразу для трьох дітей.

Вам також може сподобатися