Суд ухвалив рішення на користь держави
Ченці чоловічого монастиря, який займає Свято-Успенську Києво-Печерську лавру, забов’язані за рішенням суду звільнити від своєї присутності та повернути в користування державі майже 80 об’єктів Нижньої лаври.
Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України, коментуючи відповідне рішення Господарського суду столиці.
«Після довгих судових слухань нарешті Господарський суд міста Києва ухвалив справедливе рішення, яким зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську лавру (чоловічий монастир) УПЦ усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» шляхом їх повернення. Йдеться про 79 об’єктів Нижньої лаври», — говориться в повідомленні міністерства.
Нагадаємо, 9 серпня 2023 року Господарський суд Києва в іншій справі визнав законним розірвання договору безоплатного користування, укладеного між Свято-Успенською Києво-Печерською лаврою (чоловічий монастир) УПЦ та Національним заповідником «Києво-Печерська лавра». Підставою для розірвання договору стали порушення, що були встановлені під час перевірки комісією МКІП та Заповідником.