Поліція відкрила провадження, але винних ще не знайшла
У Київській мерії зняли з себе відповідальність за знесення в ніч проти 10 серпня на Подолі 200-річної будівлі, заявивши, що не надавали дозволів на її демонтаж.
Про це йдеться у повідомленні КМДА.
«Департамент охорони культурної спадщини КМДА не погоджував демонтажних робіт будинку на вулиці Ярославська, 13-Б», — заявили у столичній мерії.
Як зазначили чиновники, науково-проєктна документація на проведення будівництва за цією адресою не надходила на погодження.
Крім того, у мерії заявили, що споруда не має статусу памʼятки, «але після отримання інформації про демонтаж інспектори Департаменту невідкладно виїхали та зафіксували проведення робіт із демонтажу будинку».
Водночас у Департаменті повідомли, що власнику було направлено припис про припинення робіт з вимогою надіслати науково-проєктну документацію для погодження в КМДА.
«За інформацією Департаменту територіального контролю міста Києва, картку на порушення благоустрою було анульовано 31 липня. Інспекцією внесені приписи і складений адміністративний протокол», — розповіли столичні чиновники.
Своєю чергою поліція Києва повідомила, що її співробітники відкрили кримінальне провадження за фактом знесення архітектурної пам’ятки, кваліфікувавши дії за статтею 356 (самоправство) Кримінального кодексу України.
«Відомості щодо цієї події внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 356 Кримінального кодексу України – самоправство», — запевнили поліцейські.
Як зазначили правоохоронці, на місце події виїжджала та працювала слідчо-оперативна група Подільського управління поліції.
Зокрема, правоохоронці оглянули опитали свідків та очевидців і наразі здійснюють заходи щодо перевірки наданих власником будинку документів.
Як повідомлялося, демонтаж старовинного будинку а вулиці Ярославська, 13-б – зразка історичної забудови Києва, розпочався вранці 10 серпня.