Позов ченців відхилили
Господарський суд Києва відмовив ченцям УПЦ (МП) в задоволенні позову щодо їхнього повернення до чоловічого монастиря Києво-Печерської лаври.
Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомляє пресслужба Господарського суду столиці.
«Суд ухвалив рішення про відмову в задоволенні позову чоловічого монастиря УПЦ (МП) про визнання недійсним правочину щодо позбавлення його права користування майном», — ідеться в повідомленні.
Як нагадали в суді, ще в березні цього року Свято-Успенська Києво-Печерська лавра УПЦ (МП) звернулася до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» з позовом про визнання недійсним укладеного між ними правочину щодо односторонньої відмови від договору про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю, а також застосування наслідків недійсності правочину.
Нагадаємо, 7 липня за колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла Лебедя внесли заставу, і його було звільнено з-під варти. Лебедя СБУ підозрює у виправданні й запереченні збройної агресії російської федерації проти України, а також порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної і регіональної належності.