Мерія під холоди вирішила вибивати борги
Українська столиця взимку може відчути проблеми з опаленням, якщо з державного бюджету їй не буде компенсовано різницю в тарифах на тепло та водопостачання.
Про це заявив київський очільник Віталій Кличко на своїй сторінці у соцмережі.
«Київрада в четвер звернеться до уряду щодо погашення заборгованості держави перед столицею (так само, як і перед усіма громадами) по компенсації різниці в тарифах на тепло і водопостачання. Інакше опалювальний сезон може опинитися під загрозою зриву. Ситуація, насправді, дуже серйозна», — написав міський голова.
Він зауважив, що заборгованість, яку держава обіцяє погасити, на сьогодні перед Києвом становить 6,8 мільярда гривень.
За словами Кличка, теплопідприємства працюють із шаленими збитками і місто самотужки не може перекривати такі кошти.
Цікаво, чому столичні чиновники не вирішували цю ситуацію влітку, маючи достатній запас часу, а відклали проблему майже до холодів. Можливо, потрібно було заощадити на марнотратстві: бруківці, «золотих» розв’язках, шляхопроводах, що обвалюються, необґрунтованих ремонтах доріг тощо? Адже на ці витрати в часи війни з міського бюджету вже пішли мільярди гривень! А, можливо, питанням підготовки до опалювального сезону столичні чиновники просто шантажують як центральну виконавчу владу, так і громаду Києва. Адже вчора Київрада не проголосувала про спрямування частини «військового» ПДФО до державного бюджету, на потреби Збройних Сил України. Для місцевих чиновників розв’язки та бруківка важливіші.
Нагадаємо, яким насправді буде цей опалювальний сезон, спробував з’ясувати kashtan.news.