Головна НовиниСпалах сальмонельозу в Києві: медики повідомили деталі

Спалах сальмонельозу в Києві: медики повідомили деталі

Фото: МОЗ України

Автор Kashtan News

Мати та двоє дітей заразилися під час святкування дня народження

У Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб розповіли про ситуацію із сальмонельозом у столиці. Як повідомляв раніше Каштан NEWS, минулого тижня в Оболонському районі був зареєстрований спалах цього небезпечного захворювання.

Як повідомили медики, сальмонельоз був виявлений у жінки та двох її дітей, які до того святкували день народження. На сьогодні всі троє вже виписані з лікарні.

«Це святковий стіл, вони вживали і м’ясні вироби, і салати, у які були додані і яйця, і також був куплений тортик у торгівельній мережі», – розповіла журналістам заступниця гендиректора ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ України» Наталія Гунченко.

Серед гостей було ще дев’ятеро людей – після святкування у них були незначні розлади шлунку, але до медиків вони не зверталися. Нині епідеміологи перевіряють зразки їжі зі святкового столу. Також медики обстежили персонал кондитерського відділу, де був куплений торт.

У ЦКПХ зазначають, що самолікування у випадку захворювання на сальмонельоз небезпечно.

«Попити водички, заварити ромашку, посидіти вдома буде недостатньо. Це захворювання, яке потребує серйозного лікування. Особливо сальмонельоз небезпечний для дітей», – зазначила Наталія Гунченко.

Інфекція передається переважно побутовим та водним шляхом. Основними симптомами сальмонельозу є:

  • підвищення температури,
  • головний біль,
  • слабкість,
  • нудота,
  • блювання,
  • діарея,
  • зневоднення.

Щоб уберегтися від хвороби медики радять не вживати сирі яйця та продукти, які можуть містити залишки яєць – креми, домашні майонези, недопечена випічка.

Нагадаємо, у середу, 19 липня, на лівому березі Києва пройде благодійна здача крові.

Вам також може сподобатися