У Києво-Печерській Лаврі розпочалися цікаві роботи
У головному храмі Києво-Печерської Лаври — Успенському соборі, розпочався процес його 3D-сканування.
Про це повідомляє Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра».
«Усі ми пам’ятаємо жахливі події 1941 року, коли, внаслідок підриву, собор буквально злетів у повітря. Відбудова пам’ятки ускладнилася тим, що не було її деталізованого плану. Унікальну реконструкцію святині вдалося здійснити в тому числі завдяки довоєнним фотографіям і спогадам очевидців», — розповіли у заповіднику.
Як зазначили фахівці, оцифрування робиться насамперед для захисту собору від руйнувань внаслідок бойових дій. Зокрема, оцифрування собору зовні та всередині дозволить отримати дані високої точності та відбудовувати його в разі будь-яких руйнувань.
Крім того, сучасний спосіб фіксації та збереження зовнішнього вигляду історичної пам’ятки дасть змогу науковцям та архітекторам вивчити її, а також надалі створювати нові туристичні продукти, знайомити світову спільноту із найкращими архітектурними зразками українського бароко.
Як повідомлялося, на території Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра» археологи знайшли елементи старовинного горна склоробної майстерні, яка існувала в цьому місці десять століть тому.