Головна НовиниСтолична влада змінила рішення щодо двоповерхових автобусів

Столична влада змінила рішення щодо двоповерхових автобусів

Фото: BVG/Stefan Leutholf

Автор Kashtan News

Дописувачів у соцмережах здивувало пояснення київських чиновників щодо використання двоповерхових пасажирських автобусів.

Зокрема, стало відомо, що місто планує використовувати цей транспорт для екскурсій та пізнавальних турів, розповіли у КП «Київпастранс» у відповіді на запит «Вечірнього Києва».

«Першочерговим призначенням експлуатації зазначених автобусів є туристичні маршрути міста Києва. Але, враховуючи специфічні габаритні характеристики автобусів, використання їх в умовах воєнного стану, під час повітряних тривог та масованих ракетних атак рф, несе в собі додаткові ризики для пасажирів і рухомого складу. Наразі опрацьовуються питання щодо експлуатації даних двоповерхових автобусів у післявоєнний час…», — йдеться у відповіді.

Дізнавшись про ці плани, у Фейсбук-групі «Пасажири Києва» ставлять резонне запитання, чому ж влада змінила попереднє рішення щодо цього? Зокрема, Влад Давидок  цікавиться: якщо раніше не влаштовували габарити автобусів, щоб випустити їх на міські вулиці, то, виходить, нині все гаразд?

Як розповідав Kashtan NEWS, великі автобуси, які передали Києву німецькі партнери в 2022 році, не планували виводити на маршрути найближчим часом. Про це раніше писав портал «Твоє місто» з посиланням на групу у Фейсбуку  «Пасажири Києва».

У «Київпастрансі» тоді ж заявили, що чотири вживані двоповерхові автобуси марки MAN зберігаються на території автобусного парку й не курсуватимуть містом як рухомий склад громадського пасажирського транспорту.

Причина — технічні характеристики, які не дозволяють експлуатувати вказані автобуси на маршрутній мережі столиці.

Водночас активісти обурилися таким поясненням, адже двоповерхові автобуси, які використовуються, наприклад, як екскурсійні, вільно їздять вулицями міста. Їх висота нижча за висоту тролейбуса з піднятими штангами.

Нагадаємо, восени минулого року Берлін подарував Києву чотири двоповерхових автобуси. Тоді в «Київпастрансі» казали, що шукають маршрути, на яких їх можна було б експлуатувати найефективніше.

Автобуси подарував Києву оператор системи громадського транспорту Berliner Verkehrsbetriebe. Вони використовувалися в Берліні протягом дванадцяти років. Перед передачею в Україну транспортна компанія їх відремонтувала.

Раніше у «Київпастрансі» заявляли, що шукають найкращі маршрути для їх запуску.

Читайте також: дописувачі соцмереж коментують таку дивну позицію столичних чиновників.

Вам також може сподобатися