Бюджет столиці втратив мільйони гривень
Виконувача обов’язки директора одного з комунальних підприємств столиці підозрюють у спричиненні київській громаді збитків на суму понад 5 млн грн через те, що він створював сприятливі умови для сезонної торгівлі в місті своїм знайомим підприємцям.
Про це повідомляє прокурутура Києва.
«Згідно з матеріалами слідства керівник комунального підприємства у змові з іншими посадовцями організував схему лобіювання інтересів окремих суб’єктів господарювання, з якими раніше укладали договори на розміщення засобів пересувної та сезонної роздрібної торгівлі в столиці», — йдеться у повідомленні.
Як зазначили у правохоронному органі, після закінчення строку дії цих договорів комунальне підприємство зобов’язано розпочати процедури тендерних закупівель. Однак, з метою збереження місць торгівлі за попередніми суб’єктами господарювання, посадовець вчиняв службове підроблення та укладав додаткові угоди з підприємцями на пролонгацію цих договорів «заднім числом».
За висновком експертів, такими діями посадовця столичній громаді завдано збитки на суму майже 600 тис. грн. А бюджет столиці не отримав майже 5,7 млн гривень.
У прокуратурі наголосили, що в межах кримінального провадження правоохоронці провели обшуки в приміщеннях двох департаментів КМДА.
Наразі тривають подальші заходи з викриття інших осіб, причетних до корупційної схеми.
Як повідомлялося, працівники правоохоронних органів столиці провели низку санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях кількох підприємств, у тому числі, Київміськбуді, департаменті КМДА та за місцями проживання осіб, які можуть бути причетними до посадового злочину.