Прокуратура відкрила кримінальне провадження
Столична прокуратура в судовому порядку вимагає стягнути з постачальника генераторів майже 3 млн грн безпідставно отриманих бюджетних коштів, які минулого року переплатив один із департаментів столичної мерії.
Про це повідомляє прокуратура Києва.
«Київська міська прокуратура встановила факт порушення інтересів держави у бюджетній сфері за результатами проведеної департаментом КМДА процедури закупівлі 400 генераторів за кошти місцевого бюджету», — йдеться в повідомленні прокуратури.
Як зазначили у правоохоронному відомстві, слідством встановлено, що у листопаді 2022 року профільний департамент київської мерії придбав за бюджетні кошти 400 генераторів на загальну суму понад 28,6 млн грн., включно з податком на додану вартість.
Водночас, як нагадали в прокуратурі, постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2022 № 1260 генератори віднесено до переліку товарів першої необхідності, операції з ввезення та постачання яких на митній території України звільняються від податку на додану вартість.
Водночас департамент міськвиконкому під час закупівлі генераторів безпідставно включив в ціну товару податок на додану вартість у сумі 4,7 млн грн.
Проте продавець у добровільному порядку повернув до бюджету лише 1,8 млн грн, а невідшкодованими залишилися 2,9 млн грн.
У зв’язку з цим міська прокуратура звернулася до Господарського суду Києва з позовом про стягнення з субʼєкта господарювання безпідставно отриманих коштів та штрафних санкцій у сумі понад 3 млн грн.
Як повідомлялося, Дніпровський районний суд Києва зобов’язав повернути на користь закладів освіти району майже три мільйони гривень, які були переплачені за постачання електроенергії.