Головна НовиниУ Кличка переплатили мільйони за генератори
У КМДА переплатили за генератори.

У Кличка переплатили мільйони за генератори

ФОТО: Київська міська прокуратура / Facebook

Автор kashtan NEWS

Прокуратура відкрила кримінальне провадження

Столична прокуратура в судовому порядку вимагає стягнути з постачальника генераторів майже 3 млн грн безпідставно отриманих бюджетних коштів, які  минулого року переплатив один із департаментів столичної мерії.

Про це повідомляє прокуратура Києва.

«Київська міська прокуратура встановила факт порушення інтересів держави у бюджетній сфері за результатами проведеної департаментом КМДА процедури закупівлі 400 генераторів за кошти місцевого бюджету», — йдеться в повідомленні прокуратури.

Як зазначили у правоохоронному відомстві, слідством встановлено, що у листопаді 2022 року профільний департамент київської мерії придбав за бюджетні кошти 400 генераторів на загальну суму понад 28,6 млн грн., включно з податком на додану вартість.

Водночас, як нагадали в прокуратурі, постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2022 № 1260 генератори віднесено до переліку товарів першої необхідності, операції з ввезення та постачання яких на митній території України звільняються від податку на додану вартість.

Водночас департамент міськвиконкому під час закупівлі генераторів безпідставно включив в ціну  товару  податок на додану вартість у сумі 4,7 млн грн.

Проте продавець у добровільному порядку повернув до бюджету лише 1,8 млн грн, а невідшкодованими залишилися  2,9 млн грн.

У зв’язку з цим міська прокуратура звернулася до Господарського суду  Києва з позовом про стягнення з субʼєкта господарювання безпідставно отриманих коштів та штрафних санкцій у сумі понад 3 млн грн.

Як повідомлялося, Дніпровський районний суд Києва зобов’язав повернути на користь закладів освіти району майже три мільйони гривень, які були переплачені за постачання електроенергії.

Вам також може сподобатися