«Слуга народу» ініціює депутатське звернення
Історичний будинок Харичкова на вулиці Ярославська, 13-Б, було знесено через нехтування київською владою своїми обов’язками.
Про це заявила голова партії «Слуга народу», очільниця Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
«Ще 8 років тому Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень рекомендував віднести 415 об’єктів до щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, серед них і будівля на вулиці Ярославська, 13-Б. Однак досі КМДА не знайшло часу надати будинку статусу пам’ятки культурної спадщини або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини і віднести під протекторат держави», – підкреслила Олена Шуляк.
Також вона зазначила, що перелік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Києва на офіційному сайті КМДА відсутній, а це є порушенням частини другої статті 14 Закону України «Про охорону культурної спадщини».
Олена Шуляк повідомила, що ініціює депутатське звернення до КМДА щодо цієї ситуації та чекає на офіційне пояснення, чому вісім років місцева влада ігнорувала це питання.
«Треба розуміти: якщо органи охорони культурної спадщини не будуть вести системну роботу щодо захисту об’єктів культурної спадщини стосовно надання об’єктам, які мають історичну або культурну цінність, охоронного статусу (пам’ятки культурної спадщини або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини), жоден законопроєкт не допоможе», – зазначила депутатка.
Як повідомляв раніше Каштан NEWS, вранці, 10 серпня, на Подолі було повністю знесено 200-річний дерев’яний будинок Харичкова на вулиці Ярославська, 13-б. Поруч з нею зараз безконтрольно руйнується унікальна садиба Продаєвича-Лунєва, зведена 1880 року у стилі неоренесанс. Незважаючи на свою культурну та історичну цінність, садиба, як і будинок Харичкова, не внесена до жодного реєстру пам’яток