П’ятеро людей померло від хвороб дихальних шляхів
Упродовж минулого тижня в українській столиці зафіксували продовження поступового зростання сезонних респіраторних захворювань серед мешканців столиці.
Про це повідомляє «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ».
«У Києві за 43-й тиждень 2023 року зареєстровано 12 992 нових випадки захворювання на грип і ГРВІ, зокрема на COVID-19», — повідомили в медичні установі.
Як зазначили медики, тим не менше рівень захворюваності у столиці нижчий епідемічного порогу на 44,9% відсотка.
Загалом, наголосили в Центрі, в столиці, порівняно з попереднім тижнем, спостерігається зростання захворюваності на 1,8 відсотка в дорослих. Так, дорослих захворіло 5 874 (зростання на 13%), дітей — 7 118 (зниження на 5,9%).
Водночас хворі діти становлять 54,8 відсотка від загальної кількості (на попередньому тижні цей показник становив 59,3%). Захворюваність серед дітей шкільного віку знизилась на 19,8 відсотка. Зокрема, серед школярів зареєстровано 3 342 випадки.
Також порівняно з попереднім тижнем дещо знизилась загальна кількість госпіталізованих осіб серед хворих на грип і ГРВІ: до столичних медзакладів за останній тиждень потрапили 252 особи, 149 із них – діти.
Крім того, на COVID-19 минулого тижня захворіло 868 осіб, з яких — 59 дітей віком до 17 років. Із загальної кількості хворих на коронавірус було госпіталізовані 126 осіб, із яких 39 дітей. Наразі у відділенні реанімації та інтенсивної терапії перебувають 17 пацієнтів, зокрема дитина. Водночас минулого тижня зареєстровано п’ять летальних випадків.
Як повідомлялося, за 42-й тиждень 2023 року в Києві зареєстровано 12 760 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ, в тому числі на COVID-19.