На території заповідника налічується 15 незаконно зведених споруд
У Києво-Печерській Лаврі знесуть частину незаконних будівель.
Про це заявив в ефірі телеканалу «Київ 24» в.о. гендиректора Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра» Максим Остапенко, повідомляє «Великий Київ».
Нині на території Лаври налічується 15 незаконно зведених споруд, побудованих без відповідних земельних відводів. Оскільки будівлі не введені в експлуатацію і їхній правовий статус досі не визначено, працівники Національного заповідника не мають до них доступу.
За словами Остапенка, після правильного оформлення земельної ділянки державі буде потрібно вирішити, що робити з цими самобудами.
«Безумовно, частина з них потребує прямого знесення і відновлення історичного ландшафту», — зазначив він.
Нагадаємо, через російську агресію ЮНЕСКО рекомендувала додати Києво-Печерську Лавру до переліку об’єктів світової спадщини в небезпеці.