Водночас ворог обстрілює населені пункти
За минулу добу, 1 вересня, Сили оборони України продовжували вести наступальну операцію по осі Мелітополя, закріплюючи позиції та ведучи контрбатарейний вогонь.
Про це йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ.
«За добу 1 вересня українські Повітряні сили завдали 6 авіаційних ударів по зосередженню військ, озброєння та військової техніки, а також 5 авіаційних ударів по зенітно-ракетним системам противника. Протягом 1 вересня українські ракетно-артилерійські війська уразили 4 зосередження військ, озброєння та військової техніки, 10 артилерійських систем по вогневих позиціях, 2 командних постах, 3 склади боєприпасів», – повідомили у Генштабі.
Водночас ворог протягом доби завдав 4 ракетних та 39 авіаційних ударів, 42 атаки МЛРС по позиціях українських військових та населених пунктах.
«На жаль, російські терористичні атаки вбивали та поранені мирних жителів. Пошкоджено житлові будинки та іншу цивільну інфраструктуру. Ймовірність ракетних та авіаційних ударів по Україні залишається високою», – йдеться у зведенні.
Також росіяни провели невдалі наступи в околицях Курдюмівки, Сєверного та Красногорівки (Донецька область).
«У період з 15 по 30 серпня представники російських окупаційних адміністрацій провели кампанію в тимчасово окупованому населеному пункті Волноваха (Донецька область) та інших населених пунктах Волноваха району. Вони змушували місцевих дітей шкільного віку навчатися в навчальних закладах за російською програмою, брати участь у виборах та голосувати за кандидатів від партії Єдина Росія. Представники районних управлінь освіти у супроводі ФСБ РФ відвідують сім’ї, які відмовляються відправляти дітей до закладів освіти. Проводять застереження сім’ям щодо дотримання законодавства РФ про обов’язкову середню освіту На батьків склали звіти про неналежне виконання батьківських обов’язків. За наявною інформацією, з трьох таких повідомлень батьків позбавлять батьківських прав, а дітей розміщуватимуть під опіку соціальних служб в дитячих будинках Росії», – повідомляє Генеральний штаб. Нагадаємо, протягом позаминулої доби, 31 серпня, Сили оборони знищили найбільшу на цьому тижні кількість ворожих танків