Головна НовиниОстаточно вирішено долю незаконного храму-мафа біля Десятинної церкви
Розпочинається судове засідання щодо знесення храму-мафу біля Десятинної церкви в Києві.

Остаточно вирішено долю незаконного храму-мафа біля Десятинної церкви

ФОТО: з відкритих джерел

Автор kashtan NEWS

Мінкультури просить громадськість прийти на суд

Завтра, 14 вересня, може бути дано старт демонтажу так званої церкви Десятинного Храму  Пресвятої Богородиці УПЦ МП, яка незаконно розташована на території Національного музею історії України.

Цю споруду ще називають храмом-мафом.

Отже, об 11.20 у приміщенні Північного апеляційного господарського суду (вул. Шолуденка, 1а) розглядатимуть справу за апеляційною скаргою Релігійної громади УПЦ МП Десятинний Храм на рішення Господарського суду Києва. Ним зобов’язали звільнити ділянку від незаконно збудованого храму-мафу на території Національного музею історії України.

Міністерство культури та інформаційної політики України, яке протягом всього процесу було залучено до справи як третя сторона, просить громадськість прийти на судове засідання. 

 «Суд встановив, що земельна ділянка з відповідним кадастровим номером належить державі Україна на праві власності та була надана в користування Національному музею історії України. На зазначеній земельній ділянці відповідачем була збудована каплиця. При цьому доказів отримання у користування земельної ділянки відповідач у суді не надав. Документи, які підтверджують надання дозволів на будівництво та на введення в експлуатацію будівлі, також відсутні. Тому суд дійшов висновку, що зазначена будівля є самочинним будівництвом», – сказав суддя під час оголошення рішення.

Рішення Господарського суду Києва набуває чинності після закінчення терміну подання апеляційної скарги. 

Земельна ділянка музею належить до особливо цінних земель – входить до меж пам’ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви, V-IX століття, IX-XIII століття», а також розташована в межах буферної зони об’єкта культурної спадщини, занесеної до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра».

Самовільне захоплення ділянки розпочалося 2008 року. Спочатку споруда мала вигляд трьох зблокованих кіосків. У 2012 році, за часів президенства Віктора Януковича, почалося «узаконення» самочинного будівництва. 

Читайте також: у Національному музеї історії України презентують знахідки з території Десятинної церкви.

Вам також може сподобатися