Таку назву має експозиція, яку розгорнуто на території Національного музею історії України у Другій світовій війні
Вона розповідає про те, що журналісти, як і весь український народ, також опинилися на лінії вогню. І не відступили, не залишили інформаційний стрій, не зробили ставку на мовчання. Навпаки – упевнений голос медійників в теле і радіоефірах, на інтернет-сайтах, у друкованих виданнях став звучати ще більш потужніше, як набат, він закликав до бою вже з перших днів рашистської навали. У ЗМІ майже щодня стали оприлюднювати ударні матеріали – фото і відеорепортажі з лінії фронту, зони лиха. Репортери інформували багатомільйонну аудиторію про цю страшну біду, хоча самі постійно ризикували життям і здоров’ям. Це і характеризує справжню суть журналістської професії, правдивих і мужніх представників інформаційного війська.


Сумно, що за період війни загинуло 72 українських та іноземних журналісти, із них 15 – безпосередньо в зоні бойових дій. Низький уклін і шана!
Національна спілка журналістів України документує воєнні злочини росії проти журналістів, щоб передати ці матеріали для міжнародного Трибуналу над путіним.



На виставці представлено особисті та пам’ятні речі полеглих журналістів, зокрема відомого київського фоторепортера Макса Левіна, Івана Шульги, а ще – захисне спорядження інших кореспондентів, а також пошкоджені журналістську апаратуру, обладнання.


Експозиція розповідає також і про тих медійників, які перебувають у рашистському полоні. Знаємо: їм надзвичайно важко. Пам’ятаймо про них! І закликаємо все робити для їхнього звільнення.

Виставку організовано НСЖУ, Музеєм війни, за підтримки міжнародних організацій. Вона триватиме до 3 листопада.














До речі. У п’ятницю, 15 вересня, о 15.00, у київському храмі Святого Миколи Набережного (ПЦУ), де похований Георгій Гонгадзе, пройде поминальне богослужіння за всіма загиблими українськими медійниками, повідомляє Національна спілка журналістів України.

Заупокійна служба у День пам’яті українських журналістів, який з ініціативи НСЖУ відзначається у третю п’ятницю вересня, проводиться вчетверте. Її мета – вшанування пам’яті всіх медійників, які загинули, виконуючи свій обов’язок.
Фото: Каштан NEWS