Головна НовиниЗ початку війни в Києві відкрилося близько 350 нових кафе та ресторанів

З початку війни в Києві відкрилося близько 350 нових кафе та ресторанів

Автор Kashtan News

Через повітряні тривоги нові локації найчастіше відкриваються у підвалах.

З початку повномасштабного російського вторгнення в Києві відкрилося близько 350 закладів громадського харчування, причому 172 з них – у перші п’ять місяців цього року. Про це розповіла агентству «Інтерфакс-Україна» співзасновниця Національної ресторанної асоціації України Ольга Насонова.

За її словами, близько 60% нових закладів – це невеличкі кав’ярні, пекарні, шаурмічні, тощо площею до 100 кв. м.

«Мікробізнес, якщо його багато – це сила. Великих ресторанів відкривалося дуже мало, частіше це ребрендинг на існуючих локаціях», – сказала Насонова.

При цьому нових пабів у столиці практично не з’явилося, а прибутковість тих, що є, значно обмежується комендантською годиною, згідно з якою заклади мають зачинятися о 22:00. Через постійні повітряні тривоги найбільшою популярністю користуються паби та бари, розташовані у підвальних приміщеннях.

Найбільша концентрація ресторанів у місті – на Подолі та Ярославовому Валу. Також нові заклади частіше відкриваються у районах старої забудови, ніж у нових ЖК.

«В елітних ЖК залишилося до 50% мешканців, а в старих житлових районах людей багато, зокрема тому, що там доступніше орендне житло для переселенців», – зазначила експертка.

Нагадаємо, 10 липня Київський міський центр контролю та профілактики хвороб зафіксував у місті випадки інфікування сальмонелою. За попередніми даними, усі хворі вживали «кондитерку» виробництва однієї з київських торгівельних мереж.

Вам також може сподобатися