Судовий спір щодо унікальної колекції тривав з 2014 року
Після дев’яти років судів в Україну повертається колекція скіфського золота, на яку претендувала країна-агресор після окупації Криму.
Про це повідомляє УНН з посиланням на брифінг заступниці міністра культури та інформаційної політики України Катерини Чуєвої, який відбувся 19 липня.
Під час окупації Криму колекція унікальних скіфських коштовностей перебувала у Нідерландах, де експонувалася в рамках виставки «Скіфське золото». Вона включала експонати з шести українських музеїв та історико-культурних заповідників.
Після захоплення Криму російська федерація оголосила себе власником колекції, що стало предметом тривалих судових спорів. 2016 року окружний суд Амстердама визнав, що скіфське золото має повернутися в Україну. Російська сторона подала апеляцію, але нідерландські юристи не задовольнили її.
Тож колекція повернеться до законного власника – України.
«Місцем її зберігання попередньо визначено, відповідно до наказу Міністерства культури та інформаційної політики, «Національний музей історії України». Деталі поки не розголошуємо», – повідомила Катерина Чуєва.
Нагадаємо, наприкінці липня у Національному музеї народної архітектури та побуту в Пирогово покажуть унікальні предмети українського гончарного мистецтва.