Головна НовиниГромадську організацію зобов’язали залишити Лавру
Верховний Суд підтвердив рішення, за яким «Українське товариство охорони пам'яток історії та культури» зобов’язана звільнити корпус №19 Києво-Печерської лаври.

Громадську організацію зобов’язали залишити Лавру

Фото: Вікіпедія

Автор kashtan NEWS

Феміда оголосила рішення

Верховний Суд України підтвердив правомірність рішення Північного апеляційного господарського суду, згідно з яким громадська організація «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» зобов’язана звільнити приміщення корпусу №19 Києво-Печерської лаври.

Про це повідомляє пресслужба Заповідника.

«Нарешті Верховний Суд виніс остаточне рішення на користь Заповідника та поставив крапку у цьому питанні. Це означає, що розірвання договору користування було законним та справедливим», — прокоментував ухвалу суду начальник юридичного відділу Заповідника Іван Прокопенко.

Варто зазначити, що спірний корпус № 19, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, перебуває у державній власності та знаходиться на балансі Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». З 1996 року приміщення було передане УТОПІК у безоплатне користування, а в квітні 2023 року постановою Кабінету Міністрів України рішення про передачу корпусу в користування УТОПІК було скасовано. Однак, незважаючи на це, представники ГО відмовилися звільнити це приміщення.

Нагадаємо, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розпочинає підготовчі роботи для реставрації великого іконостаса Успенського собору. Оскільки за 25 років сакральна реліквія зазнала суттєвих пошкоджень.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Вам також може сподобатися