Феміда оголосила рішення
Верховний Суд України підтвердив правомірність рішення Північного апеляційного господарського суду, згідно з яким громадська організація «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» зобов’язана звільнити приміщення корпусу №19 Києво-Печерської лаври.
Про це повідомляє пресслужба Заповідника.
«Нарешті Верховний Суд виніс остаточне рішення на користь Заповідника та поставив крапку у цьому питанні. Це означає, що розірвання договору користування було законним та справедливим», — прокоментував ухвалу суду начальник юридичного відділу Заповідника Іван Прокопенко.
Варто зазначити, що спірний корпус № 19, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, перебуває у державній власності та знаходиться на балансі Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». З 1996 року приміщення було передане УТОПІК у безоплатне користування, а в квітні 2023 року постановою Кабінету Міністрів України рішення про передачу корпусу в користування УТОПІК було скасовано. Однак, незважаючи на це, представники ГО відмовилися звільнити це приміщення.
Нагадаємо, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розпочинає підготовчі роботи для реставрації великого іконостаса Успенського собору. Оскільки за 25 років сакральна реліквія зазнала суттєвих пошкоджень.
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі
KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.