Прокуртура виявила факт недбалості з боку утримувача приміщення
Київський окружний адміністративний суд зобов’язав власника нежитлового приміщення привести у належний стан одне з бомбосховищ в Оболонському районі столиці.
Про це повідомляє пресслужба прокуратури Києва.
«Встановлено, що на балансі одного з суб’єктів господарювання перебуває захисна споруда цивільного захисту по вул. Коноплянській площею 356 кв м, яка здатна розмістити 300 громадян», – ідеться в повідомленні.
Як зазначили в правоохоронному відомстві, перевірка з’ясувала, що приміщення знаходиться у аварійному стані і не може використовуватися для укриття мешканців.
Водночас чинним законодавством на власників, балансоутримувачів та користувачів захисних споруд цивільного захисту покладено обов’язок утримувати їх у готовності до використання.
Як повідомлялося, упродовж 2022-2023 років органами столичної прокуратури пред’явлено до судів 28 позовів про зобов’язання балансоутримувачів та власників приміщень у Києві привести у стан готовності до використання за призначенням захисні цивільні споруди загальною площею 11489,4 кв.м та місткістю для 11 656 осіб.
Нагадаємо, наприкінці червня міська рада додатково виділила на облаштування укриттів 750 мільйонів гривень. Загалом минулого та нинішнього року на ці потреби було спрямовано понад 1,2 мільярди гривень. Проте, нині лише 15 відсотків укриттів придатні до використання без суттєвих зауважень.