З кінця листопада до поліції звернулося 357 громадян
З 25 листопада 2024 року в Україні триває кампанія декларування зброї цивільними громадянами.

Про це нагадали в поліції Києва.
«Це означає, що особи, які незаконно зберігають або знайшли вогнепальну зброю та набої до неї, можуть їх задекларувати і володіти ними на законних підставах», – роз’яснюють правоохоронці.
З початку кампанії до поліції звернулося 357 громадян, які задекларували 362 одиниці вогнепальної зброї (автомати, карабіни, рушниці, пістолети) та понад 26 000 набоїв до неї. Вони отримали відповідні документи і тепер можуть зберігати зброю на законних підставах.
Щоб задекларувати зброю потрібно:
– повідомити про знахідку чи наявну зброю на спецлінію Національної поліції 102 або звернутися до територіального підрозділу поліції за місцем проживання;
– упродовж 24 годин прибути до найближчого підрозділу поліції, або фахівці дозвільної служби приїдуть до декларанта для здійснення процедури за місцем проживання;
– для декларування потрібно мати лише паспорт, фото та ідентифікаційний код.
Поліція Києва наголошує, що наявність у цивільних громадян незадекларованої вогнепальної зброї та набоїв тягне за собою кримінальну відповідальність.
«Задекларувати зброю та володіти нею на законних підставах дуже просто», – підкреслюють правоохоронці.
Читайте також: Киянин виготовляв «шоколадні» наркотики
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі
KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.