Прокуратура домоглася через суд повернути киянам будівлю
Апеляційний суд Києва повернув столичній громаді один із будинків на вулиці Січових Стрільців, 35-А, який було незаконно передано в користування фізичній особі.
Про це повідомляє прокуратура Києва.
«Прокуратура подала до суду позов про витребування з незаконного володіння фізичної особи нежитлових приміщень у будинку по вулиці Січових Стрільців, який є пам’яткою архітектури місцевого значення», — йдеться у повідомленні.
Як розповіли у правоохоронному відомстві, під час первинного розгляду справи Шевченківський районний суд Києва відмовив у задоволенні позову через начебто не доведення прокурором наявності у територіальної громади Києва речових прав на спірне нерухоме майно, а також не доведення факту укладання договорів щодо спірного майна з порушенням законодавства.
На це рішення прокурори подали апеляційну скаргу. У результаті таких дій ухвалу суду першої інстанції було скасована, а рішення апеляційного суду вже набрало законної сили. Нині прокуратура вживає заходи щодо його виконання.
Крім того, як зазначили в прокуратурі, особу, яка підробила документи, на підставі яких будинок незаконно вибув із комунальної власності, притягнуто до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, у центрі Києва забудовники знову почали знищувати історичний будинок на вулиці Рейтарській, 37, незважаючи на відкрите кримінальне впровадження.