Головна Україна і світУкраїна вироблятиме зброю спільно зі США – історична домовленість
Україна і США домовились про спільне виробництво зброї.

Україна вироблятиме зброю спільно зі США – історична домовленість

ФОТО: president.gov.ua

Автор kashtan NEWS

«Це був дуже важливий візит до Вашингтона, з дуже значними результатами»

Так стверджує Президент України Президент України Володимир Зеленський, коментуючи перебіг перемовин у США.

«Я зустрівся з президентом Байденом та його командою. З’явився новий пакет оборони: ППО, артилерія, снаряди, інженерна техніка. Є і довгострокова домовленість – будемо разом працювати, щоб Україна виробляла необхідну зброю разом із США».

Президент США високо оцінив «величезну хоробрість» народу України.

«Це надихнуло світ, дійсно надихнуло світ рішучістю захищати ці принципи, і разом з нашими партнерами і союзниками американський народ сповнений рішучості зробити все можливе, щоб світ був з вами», − заявив Байден.

Отже, новий етап у наших відносинах з Америкою, який відзначається планом створити спільне виробництво усього того, що потребують на полі бою Збройні Сили України.

«Це новий рівень нашої єдності! Копродукція в оборонній промисловості з США – історична річ. Нова промислова база, нові робочі місця для обох наших країн. Зокрема, Україна зможе виробляти системи ППО. Готуємося разом з США створювати нову оборонну екосистему для виробництва зброї для подальшого зміцнення свободи та захисту життя разом. Це дасть глобальні позитивні результати», – упевнений лідер України.

Надзвичайно важливо, що Америка надає нам черговий потужний пакет військової допомоги  вартістю 325 мільйонів доларів.

Як повідомляє сайт Міноборони США, загалом йдеться про сорок сьомий транш, який адміністрація Байдена надасть Україні з запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.

Пентагон конкретизував, що саме одержать ЗСУ: ракети AIM-9M для протиповітряної оборони; додаткові боєприпаси для HIMARS; системи протиповітряної оборони Avenger; кулемети для боротьби з безпілотними авіаційними системами; 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM (касетні); 105-мм артилерійські снаряди; ракети з оптичним відстеженням і проводовим наведенням (TOW); протитанкові системи Javelin та AT-4; понад 3 млн боєприпасів для стрілецької зброї; 59 легких тактичних машин; боєприпаси для знешкодження перешкод; запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.

«Сполучені Штати продовжуватимуть працювати зі своїми союзниками і партнерами над наданням Україні можливостей для задоволення її нагальних потреб на полі бою і довгострокових потреб у безпековій допомозі», − наголосило оборонне відомство США.

«Голос Америки» пише, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.

У Білому домі не забули і про обіцянку надати танки. Речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу, що танки Abrams, «прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями». Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.

Ще до початку візиту Володимира Зеленського багатьох українців хвилювало, чи погодиться Байден передати нам далекобійні ракети ATACMS. Президент України за підсумками візиту до США так сказав про це:

«Ми над цим питанням дуже довго й потужно працюємо. І буде так само, як із F-16. Ми розуміємо, як буде. І настане момент – ми всі це побачимо», – зазначив Глава держави.

Справді, ракет ATACMS в новому оборонному пакеті немає. Водночас Зеленський стверджує, що йдеться загалом про посилення далекобійних можливостей України. Зрозуміло, що про деталізації нема з причин секретності. І все ж… Можливо невдовзі ми почуємо про спільне із США виготовлення подібних ракет.

За словами українського лідера, він мав важливі зустрічі в столиці США. Зокрема, відбулися надзвичайно відверті розмови з американськими конгресменами.

«Їм дуже сподобалося, вони отримали всі відповіді», – наголосив Володимир Зеленський.

В Америці вкотре пролунала позиція нашої країни щодо питань війни і миру, НАТО.

«Ціна миру – люди, і це найстрашніша ціна. Чим довше, тим більше війна забере. Це найбільша складність», – підкреслив Президент України.

Він також зауважив, що хтось ображається, коли йдеться про мир «на умовах» України. Однак українці не мають особливих умов. За його словами, якщо не витиснути агресора з української території і не мати реальних гарантій безпеки, то агресор повернеться.

Він наголосив, що єдина формула миру, яка діє – це пропозиція України.

Зеленський також закликав не «змішувати» питання досягнення миру в Україні і її членства в НАТО.

«Іноді нам здається, що ми в НАТО. А я підкреслю, що ми робимо все, щоби там бути, ми заслуговуємо, а рішення – дуже складне, я так вважаю», – зауважив президент.

Не секрет, що серед конгресменів є і противники подальшої оборонної підтримки України. І ось що з цього приводу пишуть іноземні ЗМІ.

В інтерв’ю CNN  координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що опоненти підтримки Україні, особливо серед республіканців у Палаті представників, не представляють більшість своєї партії.

«Тому ми будемо продовжувати (допомагати Києву)», – наголосив Кірбі.

Представник Білого дому зазначив, що президент Байден був вдячний за інформацію з поля бою від свого українського колеги. Він також відкинув занепокоєння щодо того, що оголошена сума допомоги в 325 мільйонів доларів доларів не включає далекобійні ракети ATACMS, про які просив Київ.

«Ви самі чули, як президент Зеленський сказав, що цей пакет – це саме те, що потрібно українським військам. Ми не збираємося нічого сприймати як належне, ми продовжуватимемо говорити з ним про це (ATACMS) і надалі», – сказав Кірбі.

Нагадаємо: це другий візит Зеленського до Вашингтона після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Вам також може сподобатися